ЄС та ЄІБ рекомендують не запускати з 1 липня новий ринок електроенергії

ЄС та ЄІБ рекомендують не запускати з 1 липня новий ринок електроенергії

Заява
Укрінформ
Представництво Європейського Союзу та Представництво Європейського Інвестиційного Банку рекомендують відтермінувати впровадження нового ринку електричної енергії в Україні.

Про це йдеться у спільній заяві, опублікованій на сторінці представництва Європейського Союзу в Україні у Facebook.

"Представництво Європейського Союзу та Представництво Європейського Інвестиційного Банку в Україні рекомендують відтермінувати впровадження нового ринку електричної енергії на обмежений період часу через те, що важливі регуляторні норми та IT системи ще не готові", - йдеться у заяві.

Наголошується, що запуск нового ринку з 1 липня може призвести до його неправильного функціонування, а отже бути контрпродуктивним щодо інтересів українських споживачів та учасників ринку.

Також зазначається, що у поточному політичному контексті буде важче забезпечити управління цією реформою або ж втрутитися з метою усунення недоліків у випадку такої необхідності.

У 2017 році було прийнято Закон України "Про ринок електричної енергії", спрямований на виконання зобов`язань у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

"Ми переконані, що реформа, передбачена даним законом, принесе вигоду українським споживачам завдяки запровадженню прозорості, покращенню ефективності функціонування ринку та залученню інвестицій. Ми продовжуємо підтримувати зусилля влади та учасників ринку у впровадженні цієї важливої реформи", - йдеться у заяві.

Читайте також: Україна поки не готова до відкриття ринку електроенергії - Світовий банк

Як повідомляв Укрінформ, повномасштабний ринок електроенергії відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" повинен бути введений з 1 липня 2019 року.

ДП НЕК "Укренерго" готується до запуску ринку електроенергії з 1 липня, проте його запуск може бути відкладений, заявляв у середині травня керівник ДП “НЕК “Укренерго” Всеволод Ковальчук. Він не виключив короткочасної відстрочки з введенням ринку - на 2-3 місяці або перенесення на 2020 рік.

Наприкінці квітня експерт новообраного Президента Володимира Зеленського з питань енергетики, житлово-комунальних послуг та антимонопольного регулювання Андрій Герус заявляв, що запуск нового ринку електричної енергії треба перенести на один рік - із 1 липня 2019 року на 1 липня 2020 року - через невирішені проблеми, такі як значний обсяг перехресного субсидування і борги на ринку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-