Команда Зеленського готова до

Команда Зеленського готова до "газових" консультацій з урядом

Укрінформ
Команда новообраного президента України Володимира Зеленського готова до консультацій з урядом для ухвалення рішень, які забезпечать достатню кількість газу на опалювальний сезон.

Про це Укрінформу повідомили в четвер у прес-службі Зеленського.

"Щоб мати достатню кількість газу на опалювальний сезон, ним потрібно запасатися вже зараз, коли ціна на паливо значно нижча. Крім того, необхідно мати надійні джерела поставок, особливо на тлі того, що досі не визначені умови постачання газу з Росії до ЄС через Україну з 1 січня 2020 року", - йдеться у повідомленні.

У команді Зеленського також зазначили, що розраховують "на співпрацю з урядом і втілення виважених і вчасних рішень, узгоджених з ЄС, США та іншими партнерами". "Спільними зусиллями забезпечимо достатню для домівок українців кількість газу", - додали у команді Зеленського.

Там також наголосили, що Україна гарантує надійне транспортування газу за європейськими правилами, однак для цього потрібно створити незалежного оператора ГТС. "Цей процес буде завершений у поточному році, але не за будь-яку ціну і не в інтересах окремих політичних сил", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, раніше в четвер, 16 травня, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що Росія наразі збільшила до рекордних рівнів обсяги постачання газу до Європейського Союзу, що уможливить створення запасів у країнах Європи та переривання транзиту газу територією України у січні 2020 року. За його словами, імовірність того, що з 1 січня 2020 року Україна отримає "повне переривання" постачання газу, як це було у січні 2009 року, є досить великою.

15 травня Коболєв повідомив, що Нафтогаз готує газотранспортну систему України до ймовірного переривання транзиту газу в січні 2020 року. За його словами, до зими необхідно накопичити в ПСГ близько 20 млрд куб.м. газу – за такої умови система працюватиме стабільно та гарантуватиме доставку газу всім споживачам.

Україна може втратити статус транзитної держави після побудови газопроводу "Північний потік-2", який будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall.

Читайте також: Путін очікує особистих перемовин із Зеленським щодо транзиту газу — Коболєв

Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя РФ через Балтійське море до Німеччини на додачу до "Північного потоку", який вже діє. Як передбачається, потужність "Північного потоку-2" становитиме 55 млрд кубометрів газу на рік, його довжина - понад 1,2 тис. км. Загальна вартість проекту оцінюється в 9,5 млрд євро.

Чотири країни - Фінляндія, Швеція, Німеччина та РФ - схвалили будівництво трубопроводу. Данія наразі відмовила Газпрому та вимагає від компанії, що будує "Північний потік-2", зробити оцінку екологічного впливу третього варіанту маршруту газопроводу, який проходитиме в ексклюзивній економічній зоні Данії.

Крім України, противниками "Північного потоку-2" є США, Польща і країни Балтії, які застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. Втім, у Німеччині заявляють, що цей проект - економічний, а не політичний.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-