Торгівля агропродукцією між Україною та ЄС у І кварталі зросла на 20% – експерти

Торгівля агропродукцією між Україною та ЄС у І кварталі зросла на 20% – експерти

Укрінформ
У першому кварталі 2019 року оборот торгівлі сільгосптоварами з Євросоюзом зріс на 20 відсотків проти аналогічного минулорічного періоду - до 2,6 млрд доларів США.

Про це повідомляє прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з посиланням на заступника директора Інституту Миколу Пугачова.

"У січні-березні 2019 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським союзом збільшився на 20% і склав 2,6 млрд дол. США. При цьому додатне для нашої держави сальдо перевищило 1,1 млрд дол. США", - поінформував Пугачов.

За його словами, у першому кварталі цього року порівняно з відповідним періодом 2018 року відбулося збільшення імпорту до 735 млн дол. США (+10%), збільшення експорту – до 1882 млн дол. США (+24%).

Вчений нагадав, що найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн: Нідерланди, Іспанія, Польща, Італія, Німеччина та Франція. Їхня сукупна частка в обороті агропродукції становить близько 70%.

Основні обсяги поставок до Європи Україна продовжує забезпечувати за рахунок зернових культур (фактично, кукурудзи), олійних (сої і ріпаку), соняшникової олії та залишків переробної промисловості.

Читайте також: Кубів розповів, що Україна презентуватиме на Експо-2020 у Дубаї

У свою чергу, Україна імпортує з країн – членів Європейського союзу переважно кукурудзу і соняшник для сівби, різні харчові продукти, шоколад, тютюн та алкогольні напої.

За три місяці 2019 року вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні квоти на поставки меду, яблучного і виноградного соків, кукурудзи (основна і додаткова) та цукру, а також квартальну квоту на м’ясо птиці.

Якщо існуючі темпи експорту збережуться, Україна за підсумками року в черговий раз оновить рекордний показник поставок агропродовольчої продукції до Європейського союзу, підсумував Пугачов.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-