Транзит російської нафти Україна відновить на початку травня

Транзит російської нафти Україна відновить на початку травня

Укрінформ
Стабільний транзит нафти у південному напрямку через нафтотранспортну систему "Дружба" може відновитися в першій декаді травня.

Про це повідомляє прес-служба АТ "Укртранснафта" у Facebook із посиланням на переговори щодо відновлення роботи нафтогону, які завершилися в п'ятницю в Мінську.

"У Мінську (Республіка Білорусь) завершились переговори операторів нафтотранспортної системи «Дружба» щодо відновлення роботи нафтогону. Сторони обговорили пропозиції щодо можливих шляхів врегулювання ситуації, що виникла через тимчасову зупинку нафтопроводу «Дружба», та визначили технічне рішення", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що представники Російської Федерації зобов’язалися відновити транзит якісної нафти по нафтогону з 3 травня 2019 року.

"Відтак, у першій декаді травня південний напрямок «Дружби» може відновити стабільну роботу з перекачки нафти європейським споживачам", - наголосили в Укртранснафті.

У зустрічі в Мінську взяли участь голова концерну «Білнефтехім» Андрій Рибаков, перший віце-президент ПАТ «Транснефть» Максим Гришанін, заступник міністра енергетики РФ Павло Сорокін, заступник гендиректора з товарно-транспортних операцій АТ «Транснефть-Дружба» Володимир Росляков, генеральний директор АТ «Укртранснафта» Микола Гавриленко та президент PERN S.А. Ігор Василевський.

Як повідомляв Укрінформ, АТ «Укртранснафта» пізно ввечері 25 квітня вимушено призупинило транзит нафти магістральним нафтопроводом «Мозир-Броди» (МН «Дружба»). Таке рішення компанія ухвалила, зокрема, керуючись угодою про надання послуг з транспортування нафти територією України. Відповідно до умов цього договору, Укртранснафта має право зупинити прийом російської нафти, якщо сировина не відповідає якісним показникам.

Читайте також: Укртранснафта призупинила транзит російської нафти через Білорусь

Іншою причиною призупинення транзиту була відмова європейських партнерів приймати нафту на приймально-здавальних дільницях «Будковце» (Словаччина) та «Фенешлітке» (Угорщина).

Перші повідомлення про неякісну нафту з нафтопроводу «Дружба» з'явилися 19 квітня від концерну «Білнафтохім». Він повідомляв про 10-25-разове перевищення допустимих показників частки органічних хлоридів. Російська «Транснафта» визнала відхилення в якості, а Міненерго РФ заявило, що проблеми мають «технічний характер». 22 квітня неякісна сировина досягла європейських і українських НПЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-