Смолій сказав, чим може закінчитись повернення

Смолій сказав, чим може закінчитись повернення "Привату" колишнім власникам

Укрінформ
Повернення ПриватБанку колишнім його власникам може суттєво вплинути на темпи інфляції та стабільність валютного ринку.

Про це під час наради РНБО з приводу ситуації з ПриватБанком сказав голова Національного банку Яків Смолій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Повернення банку колишнім власникам неможливе, однак якщо банк повернеться (до колишніх власників - ред.) це загрожує тим, що Фонду гарантування доведеться виплатити вкладникам близько 100 млрд гривень. На сьогодні це будуть емісійні кошти, вони можуть суттєво вплинути на інфляцію. Також ми не можемо прогнозувати, як це вплине на курс, хоча певні коливання вже були відчутні сьогодні. Та тонка грань стабільності, яка може бути порушена будь-якими рішеннями судів чи іншими органами влади може вплинути на стабільність банківської системи",- сказав Смолій.

Читайте також: Президент доручив НБУ забезпечити стабільну роботу філій ПриватБанку

Як повідомляв Укрінформ, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши у судовому засіданні справу за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до НБУ, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

Читайте також: Смолій: Рішення щодо націоналізації ПриватБанку були єдиними правильними

Розгляд даної справи тривав із червня 2017 року, її обсяг перевищував 50 томів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-