В Україні перевірили дотримання регульованих цін у аптеках

В Україні перевірили дотримання регульованих цін у аптеках

Укрінформ
Держпродспоживслужба у першому кварталі 2019 року перевірила 3,7 тис. аптечних закладів та проаналізувала понад 724 тис. цін на лікарські засоби в рамках урядової програми "Доступні ліки".

Про це повідомляє прес-служба Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

“Відповідно до доручення Кабінету Міністрів України Держпродспоживслужба продовжує роботу зі здійснення моніторингу застосування державних регульованих цін на лікарські засоби в рамках Урядової програми «Доступні ліки». За І квартал 2019 року працівники підрозділів контролю за регульованими цінами головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та м. Києві опрацювали інформацію від 3,7 тис. аптечних закладів, проаналізували понад 724 тис. цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що моніторинг було здійснено у рамках запровадженої у квітні 2017 року Урядової програми «Доступні ліки». Завдяки цьому пацієнти, які мають хронічні серцево-судинні захворювання, діабет другого типу та бронхіальну астму, отримують ефективні лікарські засоби за рецептом безоплатно або з незначною доплатою та лікуються із постійним супроводом лікаря.

За інформацією МОЗ України, за цей час пацієнти із зазначеним переліком захворювань отримали ліки за 35 млн рецептами на суму понад 1,8 млрд грн.

Наголошується, що 1 лютого 2019 року МОЗ України затвердило оновлену редакцію реєстру препаратів програми “Доступні ліки”. До оновленого реєстру ліків увійшли 258 препаратів, 64 з яких пацієнти зможуть отримувати безоплатно, інші – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, вартість якого на 100% відшкодовує держава, коштує 4,76 гривні, найдорожчий - 898,22 гривні.

Читайте також: У Кабміні спростовують, що Нафтогаз змушений підвищувати ціни для населення

Як повідомлялося, з 1 квітня 2019 року урядова програма реімбурсації “Доступні ліки” переходить в адміністрування Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Перехід програми “Доступні ліки” до НСЗУ дозволить пацієнтам отримувати ліки у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий. Відтак програма стане ще доступнішою для пацієнтів.

Також впроваджується ще одне нововведення — з квітня ліки за урядовою програмою реімбурсації “Доступні ліки” можна буде отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-