НБУ оновить вимоги до реквізитів документів у зв'язку із впровадженням IBAN

НБУ оновить вимоги до реквізитів документів у зв'язку із впровадженням IBAN

Укрінформ
Національний банк у зв'язку із запровадженням в Україні міжнародного номера банківського рахунку IBAN оновить вимоги до заповнення реквізитів розрахункових документів. 

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"У зв'язку із запровадженням в Україні міжнародного номера банківського рахунку IBAN Національний банк України оновить вимоги до заповнення реквізитів розрахункових документів. Так, із 1 листопада 2019 року у розрахункових документах буде виключено реквізит "Код банку", - йдеться в повідомленні.

У регуляторі вважають, що це дасть можливість уникнути дублювання реквізитів під час оформлення розрахункових документів на переказ коштів та привести нормативні акти Національного банку у відповідність до вимог міжнародних стандартів у банківській сфері.

Міжнародний номер банківського рахунку IBAN уже містить інформацію з кодом банку. Використання цього стандарту завдяки скороченню реквізитів має зробити зручнішим оформлення розрахункових документів.

Відповідні зміни містить проект постанови Правління Національного банку України "Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті" (далі – Проект), що пропонується для громадського обговорення. Зауваження та пропозиції до Проекту приймають до 17 травня 2019 року на поштову та електронні адреси Національного банку України.

Читайте також: НБУ шукає управителів активами шістнадцяти банків

Як відомо, для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку. Запровадження IBAN дасть можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій модернізації системи електронних платежів Національного банку.

Раніше в НБУ на прохання банків відтермінували запровадження IBAN до 5 серпня 2019 року; спочатку воно планувалося з 1 квітня 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-