У Нафтогазі нагадали, наскільки з 1 травня може зрости газ для населення

У Нафтогазі нагадали, наскільки з 1 травня може зрости газ для населення

Укрінформ
НАК "Нафтогаз України" заявляє, що продовжує дотримуватися чинної урядової постанови № 867, якою на компанію покладено спецзобов'язання: якщо документ не буде скасовано, з 1 травня ціна газу для населення зросте.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав директор дивізіону "Газ" НАК "Нафтогаз України" Андрій Фаворов.

"Ми будемо змушені дотримуватися чинної постанови №867, якою на нас покладено спецзобов'язання. Але наша позиція залишається незмінною. НАК вважає, що газ має продаватися за ринковою ціною, яку визначає попит і пропозиція. Цей рівень може бути як вищий ціни, встановленої Кабміном, так і нижчий", - сказав Фаворов.

Він уточнив, що чинна урядова постанова № 867 від 19 жовтня минулого року, якою на Нафтогаз покладено спецзобов'язання, визначає, що з 1 травня ціна на газ має бути підвищена до 7,2 тис. грн за тисячу кубометрів (на даний момент вона становить 6235,5 грн без ПДВ і транспортування).

Читайте також: Газ за два роки здорожчав на 89% - Насалик

"Також цей документ передбачає прив'язку цін для побутових споживачів до цін для комерційних клієнтів з 1 січня 2020 року і повне скасування режиму ПСО з 1 травня 2020 року. Це, нагадаю, один з пунктів домовленостей нашої країни з Міжнародним валютним фондом", - розповів Фаворов.

Представник НАК нагадав, що в березні ціна газу на зовнішньому ринку впала, і до кінця першого кварталу вартість його закупівлі виявилася нижчою поточного рівня ціни ПСО.

"Наша реакція з комерційної точки зору була правильною: запропонували уряду достроково припинити дію ПСО. Адже, згідно з постановою №867, ми не можемо пропонувати газ за ціною ні вище, ні нижче встановленої урядом у ПСО. Режим ПСО дає нам можливість знизити ціну тільки для клієнтів нашої газопостачальної компанії і тільки на розмір її маржі - близько двох відсотків (з 8,55 до 8,38 гривень за кубометр - ред.). Ціна газу, який продає Нафтогаз, при цьому залишається однаковою для всіх роздрібних постачальників", - відповів Фаворов.

Він додав, що Нафтогаз зацікавлений у залученні нових абонентів через зниження цін на газ: так у споживача з'являється вибір, купувати газ у газзбуту з торговельною націнкою цієї компанії або у Нафтогазу.

"Скажу більше: жодна розсудлива наглядова рада не затвердить комерційну політику компанії, яка пропонує в обхід постанови №867 постачати газ тим споживачам, які нам і так винні більш як 30 мільярдів гривень (йдеться про газзбути - ред.). Тому в березні ми почали пропонувати кінцевим споживачам укладати договори з нами безпосередньо", - наголосив Фаворов.

Як повідомляв Укрінформ, ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" з 1 квітня 2019 року знизила ціну газу на квітень для своїх побутових споживачів у Кіровоградській області та інших регіонах на 2%. Ціна газу для побутових споживачів ЦПК "Нафтогаз України" становитиме 8,38 грн за кубометр замість 8,55 грн за кубометр (включаючи ПДВ та витрати на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

3 квітня Кабінет міністрів своїм рішенням зобов'язав НАК "Нафтогаз України" знизити ціну на газ для населення до 8,38 грн за кубометр. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман тоді заявляв, що Нафтогаз отримує право встановлювати ціни нижчі, ніж 8,55 грн за кубометр, але не вищі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-