Торік аграрних кооперативів стало більше на 20% - Мінагро

Торік аграрних кооперативів стало більше на 20% - Мінагро

Укрінформ
В Україні у 2018 році кількість діючих сільськогосподарських кооперативів зросла на 20%, до 735.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

“Аграрна політика в Україні сфокусована на підтримці розвитку малого та середнього бізнесу на селі, у тому числі фермерства та сільськогосподарської кооперації. Так, за минулий рік зросла кількість діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на 125 одиниць і сьогодні їх нараховується 735”, - йдеться у повідомленні.

Із 735 діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів налічується 186 молочарських (за минулий рік їхня кількість збільшилась на 44), 162 з обробітку землі та збирання врожаю (+16), 113 плодоовочевих (+34), 41 зерновий – (+1), 35 м'ясних (їхня кількість зменшилась на 16) та 198 з надання інших послуг (+46).

Заступник міністра аграрної політики та продовольства Віктор Шеремета зазначив, що об’єднання виробників у кооперативи є ефективною формою ведення бізнесу, адже оптимізація витрат відкриває багато перспектив для розширення виробництва і нарощення прибутку.

“З минулого року в Україні діє державна програма з відшкодування кооперативам 70% вартості придбаного обладнання, якою скористалися 6 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, 2 з яких – новостворені”, - сказав Шеремета.

За його словами, державну підтримку на суму понад 8,5 млн грн було надано кооперативам молочарського та плодово-ягідного напрямів діяльності для придбання обладнання із зберігання та переробки сільськогосподарської продукції. В результаті, три кооперативи молочного напряму (Волинської, Івано-Франківської, Черкаської областей) придбали 286 одиниць обладнання для створення цехів з виготовлення твердих сирів і три кооперативи плодово-ягідного напряму (Закарпатської, Тернопільської, Чернігівської областей) придбали 16 одиниць обладнання для створення цехів первинної переробки та зберігання плодово-ягідної продукції (охолодження та глибоке замороження).

Він додав, що Мінагрополітики веде активний діалог із представниками аграрних об’єднань для пошуку спільних рішень щодо удосконалення засад державної допомоги. Так, для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів було розширено напрями діяльності, за якими вони можуть отримати урядову підтримку: перелік поповнився овочевими кооперативами, із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин та продукції бджільництва. Крім того, 70% вартості компенсується не тільки за обладнання, але й техніку для транспортування сільськогосподарської продукції.

Читайте також: МЕРТ не підтримує мораторій на продаж землі

За словами посадовця, кооперативи, які користуються державною підтримкою, оновлюють матеріально-технічну базу на виробництві. При вмілому управлінні це забезпечить нарощення виробництва продукції з доданою вартістю.

“Продукція з доданою вартістю, в свою чергу, насичує внутрішній ринок якісним продовольством та розширює експортний потенціал країни. Крім того, створення нових та розширення існуючих кооперативів формує додаткові робочу місця, що позитивно впливає на соціальний рівень життя місцевого населення”, - підсумував Шеремета.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-