У Фонді гарантування повідомили, як виводились активи з банку

У Фонді гарантування повідомили, як виводились активи з банку "Київська Русь"

Укрінформ
Виведення активів з банку «Київська Русь» відбувалося через фіктивних чи підставних суб’єктів господарювання шляхом їх кредитування.

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

"В цілому, виведення активів з ПАТ «БАНК «КИЇВСЬКА РУСЬ» через фіктивних чи підставних суб’єктів господарювання активно застосовувалося керівництвом банку, зокрема, шляхом їх кредитування. За цією схемою було видано кредитів на загальну суму 1,28 млрд грн, що складає приблизно третину кредитного портфеля банку", - йдеться у повідомленні.

Також у ПАТ «Банк «Київська Русь» частина кредитів була видана під заставу цінних паперів, балансова вартість яких вказувалася на рівні 468 млн грн, а оціночна становила близько 0,1 млн грн. Сміттєві цінні папери були використанні для виведення коштів з банку та/або як застава, надана банку юридичними особами за кредитними договорами. Натомість з-під застави виводилось високоліквідне забезпечення у вигляді нерухомості та майнових прав.

У Фонді гарантування також розкрили схему продажу частини об'єкта нерухомості банку за 42 млн грн, який відбувся за добу до запровадження тимчасової адміністрації.

"Під час реалізації схем виведення ліквідних активів з ПАТ «Банк «Київська Русь» керівництвом фінустанови було здійснено продаж частини об’єкта нерухомості банку у Борисполі за ціною 42 млн грн. Покупцем виявилася 86-річна жінка, паспортні дані та ІНН якої використовувалися під час здійснення процедури купівлі-продажу, а реєстрація права власності на цей об’єкт відбулася майже опівночі за добу до запровадження тимчасової адміністрації. Розрахунок здійснювався коштами, які значилися на рахунку літньої жінки, але при цьому були предметом забезпечення за кредитними зобов’язаннями позичальника банку – ТОВ «Компанія «Вища школа реклами». За згодою банку ці гроші були виведені з-під застави та спрямовані на оплату майна. Наразі тривають судові процеси по визнанню цих угод нікчемними", - йдеться в повідомленні.

Суттєвої шкоди було завдано банку через виведення коштів з кореспондентського рахунку Meinl Bank Aktiengesellschaft (Австрія) – майже 1 млрд грн (44 млн дол США). У липні 2015 року після запровадження тимчасової адміністрації австрійський банк списав гроші банку в рахунок виконання зобов’язань та погашення боргу компанії-нерезидента, кінцевим бенефіціаром і фактичним власником якої був засновник банку - Віктор Братко.

Ще однією особливістю є те, що шахрайські дії вчиняв не тільки топ-менеджмент банку, а й керівники окремих відділень. Зокрема, директор та завідувач каси одного з відділень підробили документи на видачу готівкових карткових рахунків на близько 500 клієнтів. Таким чином, було викрадено 14 млн грн.

Читайте також: НБУ анулював ще одну ліцензію на здійснення валютних операцій

Як повідомляв Укрінформ, 20 березня 2015 року в ПАТ «Банк «Київська Русь» на виконання рішення виконавчої дирекції ФГВФО від 19.03.2015 №61 було запроваджено тимчасову адміністрацію. З 17 липня 2015 року розпочато процедуру ліквідації банку. Балансова вартість активів «на папері» становила 5,63 млрд грн, ринкова вартість, за даними незалежних оцінювачів, - 1,34 млрд грн. При цьому сума затверджених акцептованих вимог кредиторів становить 5,38 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-