Фонд гарантування заявляє про зрив продажу активів Дельта Банку на 906 мільйонів

Фонд гарантування заявляє про зрив продажу активів Дельта Банку на 906 мільйонів

Укрінформ
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявляє про штучний зрив торгів з продажу пулу активів АТ "Дельта Банк" на понад 906,2 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

"Угоду за підсумками аукціону з продажу пулу кредитів АТ «Дельта Банк» зірвано судовою забороною за позовом юридичної особи, яка взагалі не брала участь у торгах. Окружний адміністративний суд Києва своєю ухвалою від 5 березня 2019 заборонив будь-які дії з проведення та оформлення результатів електронних торгів для продажу лоту. Таким чином кредиторам неплатоспроможного АТ «Дельта Банк» завдано збитків на понад 906,2 млн грн – саме таку ціну запропонував покупець-переможець торгів", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Фонд гарантування продає три пули кредитів юросіб, які перебувають у заставі НБУ

Як відомо, 6 березня 2019 року відбулись електронні торги з продажу окремих активів неплатоспроможного АТ «Дельта Банк» - зокрема, кредитів, виданих компаніям ТОВ «Іллічівський зерновий порт», ПАТ «Одеський олійно-жировий комбінат», ТОВ «Іллічівська зернова компанія», ТОВ «Стройбуд Іллічівськ», із заставою у вигляді виробничих комплексів з обладнанням і земельних ділянок. Торги здійснювались ТОВ «Дебтекс Україна» (дочірня компанія міжнародної компанії DebtX), і за підсумками аукціону було визначено переможця – компанію, яка надала найвищу цінову пропозицію у розмірі 906,2 млн грн. Лот з початковою ціною у понад 897,2 млн грн зацікавив трьох покупців, і, оскільки торги відбувались за голландською моделлю (тобто передбачали покрокове зниження ціни), торги були зупинені на рівні 215,3 млн грн, після чого у ході конкурентної боротьби ціна зросла до 906,2 млн грн, що навіть перевищило стартову ціну.

Відповідно до правил, за якими біржею проводився аукціон, протокол електронних торгів має бути підписаний протягом 3 робочих днів з дня проведення торгів, тобто, у цьому випадку - не пізніше 12 березня. Але оформленню результатів торгів завадило винесення згаданої ухвали Окружного адміністративного суду Києва. За висновками Фонду, ці перешкоди мають ознаки штучних і спрямовані на фактичний зрив продажу лоту за найвищою ціною.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-