ЄІБ провів моніторинг своїх інвестпроектів в Укренерго

ЄІБ провів моніторинг своїх інвестпроектів в Укренерго

Укрінформ
Європейський інвестиційний банк відзначив прогрес у реалізації трьох проектів, які НЕК "Укренерго" здійснює із залученням коштів банку.

Про це повідомляє прес-служба Укренерго.

"Європейський інвестиційний банк провів моніторинг портфелю своїх інвестиційних проектів в Україні. Серед них – спільні з Укренерго проекти "Будівництво високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС – Київська", "Будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС – Каховська" та "Програма підвищення надійності підстанцій". Загальна сума фінансування ЄІБ цих проектів – 461 млн євро. В результаті розгляду проектів ЄІБ відзначив суттєвий прогрес реалізації та успішне завершення їх основних компонентів", - йдеться у повідомленні.

За період реалізації проектів було засвоєно 157,5 млн євро з коштів ЄІБ. На 2019 рік заплановано засвоїти не менше 23 млн євро.

Банк висловив зацікавленість у розширенні співпраці щодо підготовки перспективних проектів Укренерго в рамках процесу синхронізації з загальноєвропейською енергосистемою ENTSO-E.

Читайте також: У Мінфіні створили комісію з корпоратизації «Укренерго»

Водночас ЄІБ зосередив увагу на обговоренні основної проблеми, що становить ризик для своєчасної та якісної реалізації поточних проектів, а саме затримці у здійсненні платежів, яка виникла в кінці 2018 року – на початку 2019 року через припинення узгодження платіжних документів зі сторони Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Як повідомлялось, Європейський інвестиційний банк був створений у 1957 році. Акціонерами ЄІБ є 28 країн-членів ЄС. Банк має найвищий кредитний рейтинг – ААА.

З 2004 року Україна розпочала співпрацю з ЄІБ щодо створення нормативно-правової бази з метою залучення ресурсів банку для реалізації інфраструктурних, енергетичних, природоохоронних та інших інвестиційних проектів. Проекти в Україні розглядаються Банком в таких секторах як транспорт, телекомунікації, енергетична інфраструктура (на пріоритетних напрямках транс’європейських мереж та європейських транспортних коридорів), захист довкілля тощо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-