Три компанії планують інвестувати 1,6 мільярда у геологічну розвідку - Кубів

Три компанії планують інвестувати 1,6 мільярда у геологічну розвідку - Кубів

Укрінформ
Завдяки ProZorro.Продажі, три компанії планують інвестувати лише в геологорозвідувальні роботи 1,6 млрд грн, а при підтвердженні покладів газу, нафти чи газового конденсату - 5 млрд грн в буріння.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку з посиланням на першого віце-прем’єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва.

“Завдяки відкритості системи ProZorro.Продажі, нам вдалось залучити на аукціони реальних інвесторів. Три компанії планують інвестувати лише в геологічну розвідку 1,6 млрд грн. У випадку якщо поклади газу, нафти чи газового конденсату будуть підтверджені, інвестиції в буріння можуть сягнути 5 млрд грн”, - сказав Кубів.

Як відомо, 6 березня в електронній торговій системі ProZorro.Продажі пройшли аукціони щодо реалізації спеціальних дозволів на користування надрами на трьох ділянках в Харківській та Полтавській областях. Термін дії дозволів - 20 років. Загальна оголошена вартість спеціальних дозволів складала 45 млн грн. В ході аукціонів вартість зросла до 141 млн грн - тобто в 3 рази.

Читайте також: Сукупна ціна продажу трьох ділянок втричі вища від стартової - Держгеонадр

Як пояснив Кубів, зростання ціни та дохід від реалізації спеціальних дозволів - не основна перевага конкурентних торгів. Компанії вкладуть кошти в геологорозвідувальні роботи, пошукове буріння та наземну інфраструктуру.

“Енергетична незалежність України неможлива без збільшення власного видобутку природного газу. Простий та конкурентний доступ до спеціальних дозволів на надрокористування - це поштовх для збільшення власного видобутку”, - сказав Кубів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-