Україна торік закупила морепродуктів на понад півмільярда доларів - експерти

Україна торік закупила морепродуктів на понад півмільярда доларів - експерти

Укрінформ
У 2018 році найбільша частка (10%) у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України припала на рибу та морепродукти.

Про це повідомив Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки".

"За даними Державної служби статистики, у 2018 році обсяги імпорту продукції групи «Риба, ракоподібні і молюски» становили 550 млн дол. США. Це на 21% перевищило вартість закупівель цього виду агропродовольства у 2017 році", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Україна закуповує переважно морожену, свіжу або охолоджену рибу. Найбільше риби і морепродуктів до України ввозиться з Європи та Північної Америки.

"Лідируючу позицію за поставками цього виду продукції до нашої країни вже понад 10 років поспіль утримує Норвегія. Хоча у 2018 році за кількісними обсягами вона поступилась Ісландії, за рахунок вищих цін закупівлі її вартісна частка все одно залишилась найвагомішою у вітчизняному імпорті продуктів моря, склавши 29,1%", - , зазначили в ІАЕ.

Значно менші частки у вартісних обсягах поставок риби та морепродуктів займають Ісландія (16,9%), США (11,0%), Канада (6,6%), Іспанія (3,6%) та Китай (3,3%).

Читайте також: Україна збільшила експорт агропродукції до ЄС у 1,5 разу — експерт

Сукупно ці шість країн сформували 2018 року понад 70% вартості імпорту продукції даної групи до України, підсумували профільному науковому центрі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-