Депутати ратифікували Конвенцію MLI: У Мінфіні пояснили деталі

Депутати ратифікували Конвенцію MLI: У Мінфіні пояснили деталі

Укрінформ
Верховна Рада ратифікувала Багатосторонню конвенцію щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, для протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (Багатостороння конвенція MLI).

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

"Ратифікувавши конвенцію MLI, ми зможемо внести необхідні зміни до більшості міжнародних договорів про подвійне оподаткування між Україною та іншими державами. Конвенція дозволить зменшити переміщення українського капіталу до юрисдикцій з низьким рівнем оподаткування з метою мінімізації податкових зобов’язань, що, в свою чергу, сприятиме збільшенню доходів бюджету", - сказав заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

У Мінфіні зазначають, що через прогалини та неузгодженості у національному та міжнародному податковому законодавстві міжнародні компанії зменшують або уникають зобов’язань зі сплати податку на прибуток. Таким чином, Україна втрачає надходження у бюджет. Аби уникнути цього, 1 січня 2017 року Україна приєдналась до Програми розширеного співробітництва в рамках ініціативи Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Країни - члени ОЕСР розробили План дій для боротьби з розмиванням бази оподаткування і виведенням прибутку з-під оподаткування (далі – План дій BEPS).

Читайте також: ДФС з березня запроваджує в тестовому режимі новий електронний сервіс

План дій BEPS включає 15 кроків, що покривають різні сфери протидії агресивному податковому плануванню. Обов’язковими до виконання Україною (мінімальний стандарт Плану дії BEPS) є 4 кроки: крок 5: «Удосконалення заходів боротьби з податковими зловживаннями», крок 6: «Недопущення зловживання пільгами, передбаченими двосторонніми угодами», крок 13: «Рекомендації про документації з трансфертного ціноутворення та розкриття інформації по країнах» та крок 14: «Удосконалення процедури взаємного узгодження шляхом вирішення спорів».

Перегляд конвенцій з кожною країною окремо, подальше підписання протоколів і їхня ратифікація в парламенті є дуже складним і тривалим процесом, який може розтягнутися на багато років, зауважують у міністерстві. Саме з метою надання можливості більш оперативного перегляду міжнародних конвенцій і був розроблений 15-й крок Плану дій BEPS - MLI.

Підписавши та ратифікувавши Конвенцію MLI, Україна отримує змогу одночасного внесення змін до всіх або деяких чинних Конвенцій про уникнення подвійного оподаткування. Таким чином, підписавши та ратифікувавши Конвенцію MLI, Україна одночасно виконує також крок 6 та крок 14 Плану дій BEPS.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-