Чисті гривневі кредити фізособам торік зросли на третину - НБУ

Чисті гривневі кредити фізособам торік зросли на третину - НБУ

Укрінформ
За IV квартал 2018 року чисті гривневі кредити фізичним особам зросли на 6,7%, а за повний рік – на 34,1%.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Наприкінці 2018 року банки продовжували активно кредитувати населення. За IV квартал чисті гривневі кредити фізичним особам у гривні зросли на 6,7%, а за повний рік – на 34,1%. Найвищі темпи зростання зафіксовано у приватних (+54,2% р/р) та державних банках (+49,0% р/р)", - йдеться в повідомленні.

У Нацбанку зазначають, що жвавий розвиток споживчого кредитування призвів до скорочення портфеля непрацюючих кредитів (NPL): за IV квартал їхня частка скоротилася на 1,7 в.п. до 52,8%. За останні два роки частка NPL у п’яти найбільших іноземних банках скоротилася у 2,7 раза до 13,9%. Утім, у банках з державним та російським капіталом прогресу зі зменшенням обсягу непрацюючих кредитів немає, а на них сукупно припадає 83% загального обсягу NPL.

Покриття NPL резервами становить 95,5% - це прийнятний рівень відповідно до міжнародних стандартів. Від початку 2019 року застосовується правило амортизації за кредитами, що не обслуговуються понад два роки. Повна амортизація застави за непрацюючими кредитами впродовж наступних двох років призведе до повного покриття пруденційними резервами непрацюючих кредитів.

Чисті гривневі кредити бізнесу зросли на 2,0% за останній квартал 2018 року та на 8,1% за рік. Найвищі темпи кредитування були зафіксовані у ПриватБанку та приватних банках: 69,9% та 17,6% р/р відповідно.

Читайте також: Світовий банк назвав пріоритети у роботі з Україною

Ще відчутніше продовжують зростати гривневі кредити позичальникам, що не мали дефолтів: на 25,8% за 2018 рік. Якісні позичальники проявляють значну зацікавленість валютними кредитами. Хоча таке кредитування і є ризикованішим, обсяги портфеля валютних позик бізнесу зросли на 6,0% за квартал та на 2,6% у річному вимірі. Ключові позичальники у валюті – підприємства альтернативної енергетики, торгівлі та аграрні компанії-експортери.

Банки збережуть інтерес до роздрібного кредитування: за прогнозами Національного банку, воно зросте на понад 30% у 2019 році. Збільшення корпоративного портфеля може прискоритися: оскільки правління Національного бачить потенціал для переходу до більш м’якої монетарної політики упродовж року, тож комерційні відсоткові ставки можуть знижуватися.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-