Мінфін планує перевірити корпоративне управління в Укренерго

Мінфін планує перевірити корпоративне управління в Укренерго

Укрінформ
У Міністерстві фінансів проведуть дослідження системи корпоративного управління «НЕК «Укренерго».

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

"Міністерство фінансів України та Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за підтримки Мінекономрозвитку проведуть дослідження системи корпоративного управління Укренерго. Проект був погоджений під час візиту Прем`єр-Міністра України Володимира Гройсмана до Королівства Норвегія в рамках Україно-Норвезького бізнес-форуму 28 січня цього року. Звіт міститиме огляд реформування сфери управління державними компаніями в електроенергетичному секторі в цілому та безпосередньо кейс Укренерго", - йдеться в повідомленні.

За словами міністра фінансів Оксани Маркарової, такий аналіз дозволить відзначити сильні та виявити слабкі сторони корпоративного управління компанії, визначити ключові перешкоди та ризики, а також спрогнозувати тенденції для подальшого розвитку не тільки Укренерго, а й електроенергетичного комплексу в цілому.

Фахїівці ОЕСР проаналізують структуру управління компанії, рівень розкриття фінансової та нефінансової інформації, взаємовідносини з державою, передумови, стан реформування корпоративного управління Укренерго та ключові проблеми і виклики.

За результатами аналізу Мінфін, Мінекономрозвитку та Укренерго отримають рекомендації, які стануть основою для подальшого успішного реформування Укренерго. Це дозволить сформувати новий рівень корпоративного управління, а Мінекономрозвитку планує розробити політику власності для "Укренерго", щоб забезпечити прозорість діяльності за світовими стандартами.

Читайте також: Інтереси Укренерго у справі проти РФ представлятиме в суді швейцарська компанія

Принципами корпоративного управління ОЕСР керується більшість країн світу. Вони сформовані на основі аналізу та досвіду розвитку світових економік і пропонують комплексний підхід, який дозволяє зробити управління державним підприємством ефективним, прозорим та запобігти корупції.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство фінансів України отримало право на управління державним підприємством «НЕК «Укренерго» 4 лютого 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-