З України торік експортували рекордну кількість м’яса птиці — експерти

З України торік експортували рекордну кількість м’яса птиці — експерти

Укрінформ
В Україні у 2018 році було досягнуто абсолютного рекорду за обсягами експорту м’яса птиці - 329 тис. тонн. 

Про це Укрінформу повідомила прес-служба Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” (ІАЕ).

“Торік був досягнутий абсолютний рекорд за обсягами експорту цього виду м’ясної продукції – 329 тис. тонн м’яса птиці. 2018 року завдяки триваючій широкій географічній диверсифікації та закріпленню на нових ринках збуту після втрати російського зберігалася позитивна тенденція збільшення обсягів експорту м’яса та субпродуктів. Торік обсяги експорту продукції м’ясної групи збільшилися проти показників 2017 року на 21,6% і становили 646 млн дол.”, - поінформував заступник директора ІАЕ Микола Пугачов.

За його словами, 2018 року найбільше вітчизняної м’ясопродукції було вивезено до країн Євросоюзу, Близького Сходу та СНД. При цьому позначилася тенденція збільшення обсягів експорту цього виду агропродовольства до країн ЄС. Їх частка у вартісному вимірі склала 35%.

Читайте також: Аграрії Тернопільщини завдяки підтримці держави досягли рекордного ВВП

Лідируючу позицію у рейтингу імпортерів вітчизняного м’яса другий рік поспіль утримують Нідерланди (17,9%). Значними є також частки Словаччини (9,3%), Саудівської Аравії (9,0%), Білорусі (8,4%), Іраку (7,0%), Азербайджану (6,1%) та Німеччини (5,0%). Загалом ці країни акумулювали майже 63% закордонних поставок м’ясної продукції, зазначив експерт.

За інформацією ІАЕ, тенденція збільшення обсягів поставок українського м’яса та субпродуктів за кордон зберігається й цього року. У січні 2019 року експорт цього виду продукції перевищив показники відповідного періоду 2018 року на 18% і становив 45,6 млн дол.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-