НБУ оскаржує дії реєстратора щодо виведення з-під застави зернового терміналу

НБУ оскаржує дії реєстратора щодо виведення з-під застави зернового терміналу

Укрінформ
Національний банк України оскаржує незаконні дії державного реєстратора щодо виведення з-під застави зернового терміналу "Бориваж".

Про це сказав начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук, повідомляє прес-служба НБУ.

"Національний банк обурений незаконними діями представників ТОВ "Агротермінал Логістик" та державного реєстратора, наслідком яких може стати нанесення багатомільярдних збитків державі. 11 лютого Національний банк подав відповідну скаргу на дії реєстратора до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України. Також Національним банком подано до правоохоронних органів заяву про вчинення державним реєстратором та представниками "Агротермінал Логістик" злочину", – зазначив Григорчук.

Національному банку України 7 лютого 2019 року стало відомо, що державний реєстратор 31 січня 2019 року неправомірно вивів з-під обтяження та припинив договір іпотеки, предметом якого є морський перевантажувально-складський комплекс зернових вантажів з причалом в Одеській області (термінал "Бориваж").

Таке рішення реєстратор Комунального підприємства "Агенція реєстраційних послуг" приймав на підставі скасованих Верховним Судом влітку 2018 року рішень судів першої та апеляційної інстанції. Зазначене нерухоме майно було передане Національному банку в іпотеку у грудні 2014 року пов’язаною з колишніми власниками ПриватБанку – компанією "Агротермінал Логістик" в якості забезпечення за наданим банку кредитом рефінансування.

Читайте також: НБУ прогнозує інфляцію на кінець року у 6,3%

З вересня 2017 року "Агротермінал Логістик" намагається у судовому порядку оскаржити договір іпотеки та розірвати його, не бажаючи виконувати зобов’язання майнового поручителя. Позов компанії був задоволений судами першої та апеляційної інстанції. Проте 3 липня 2018 року Верховний Суд задовольнив касаційні скарги Національного банку та ПриватБанку, фактично визнавши законним укладений договір іпотеки між НБУ та "Агротермінал Логістик". Це надало Національному банку додаткових аргументів у спорі про звернення стягнення на заставне майно – вищезазначений зерновий термінал. Відповідний позов було подано Національним банком у травні 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-