В Україні можуть вилучити з продажу понад 1 тисячу імпортних видів віскі

В Україні можуть вилучити з продажу понад 1 тисячу імпортних видів віскі

Укрінформ
Європейська бізнес-асоціація вважає, що в Україні можуть вилучити з продажу понад 1 тис. імпортних видів віскі у зв'язку із змінами до Податкового кодексу.

Так вважають в ЄБА, повідомляє LB.ua.

Так, відповідно до визначення в Податковому кодексі, віскі - алкогольний напій, міцністю від 35 до 45% об'ємних одиниць з характерним ароматом, виготовлений за коньячною технологією з витриманого в обвуглених усередині дубових бочках (ємностях з обвуглених дубовою клепкою) зернового дистиляту.

Проте, підкреслює ЄБА, це суперечить міжнародному законодавству - нормам ЄС, згідно з якими в Європі встановлено лише мінімальну межу концентрації спирту в об'ємному відсотку в розмірі 40% - без верхнього порогу. Також там немає ні слова про коньячну технологію, адже віскі виробляють шляхом перегонки сусла.

Таким чином, міжнародні виробники мають можливість виробляти віскі з вмістом спирту понад 45%, що пропонується заборонити в Україні.

"За попередніми оцінками компаній-членів ЄБА, це понад 1 тис. видів продукції (більше 45%), яка офіційно ввозиться і за яку сплачуються всі податки. Так, наприклад, тільки в минулому році було імпортовано 68,995 тис. літрів віскі з вмістом спирту більше 45%, що в грошовому еквіваленті становить 170,96 млн гривень", - пояснила менеджер комітету з питань імпорту та торгівлі алкогольними напоями ЄБА Христина Лініченко.

Читайте також: Україна представить оновлений формат павільйону на Biofach у Німеччині

На думку ЄБА, існує загроза того, що віскі міцністю понад 45% буде вважатися неякісною і небезпечною продукцією, а отже, підлягатиме утилізації відповідно до законодавства.

Нагадаємо, коньяк українського виробництва можуть перейменувати в бренді, оскільки у відповідності з Угодою про асоціацію з ЄС, Україна з 2026 року повинна відмовитися від використання захищеного географічного зазначення "коньяк" (Коньяк - місто у Франції) для продуктів, які виготовляються в Україні. Замість слова "коньяк" потрібно буде або вживати термін "бренді" або нову назву, яка поширюватиметься тільки на українську продукцію.

23 листопада минулого року Верховна Рада внесла зміни в Податковий кодекс і законодавчо визначила поняття "віскі". Крім того, в законі розмежовано поняття "спирт етиловий денатурований" та "спирт етиловий не денатурований".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-