Рада ЄС надала Румунії мандат на зміну газової директиви Євросоюзу

Рада ЄС надала Румунії мандат на зміну газової директиви Євросоюзу

Укрінформ
Рада ЄС на рівні постійних представників надала Румунському головуванню Європейської Ради мандат на внесення змін до газової директиви ЄС.

Відповідне повідомлення оприлюднено на сайті Європейської Ради.
Зокрема, йдеться про поширення правил газового ринку ЄС на газопроводи, які виходять з третіх країн або спрямовані у треті країни.

«Загальне завданням запропонованих змін до газової директиви є забезпечити застосування правил, якими ЄС керується на внутрішньому газовому ринку, до ліній транспортування газу між країнами-членами та третіми країнами, включаючи (простір) до кордонів території країн-членів та територіальних вод. Це зробить правове середовище ЄС більш змістовним та посилить прозорість і правову впевненість як для інвесторів у газову інфраструктуру, так і для користувачів цих мереж», - йдеться у повідомленні за підсумками засідання, яке відбулося у п’ятницю 8 лютого у Брюсселі.

Читайте також: Німеччина і Франція домовилися щодо Nord Stream 2 — ЗМІ

Нові додатки до газової директиви передбачатимуть можливість обмеження діяльності для вже існуючих трубопроводів. Мандат на переговори також передбачає, що технічні угоди про експлуатацію трубопроводів, які укладаються між операторами транспортних систем, мають залишатися в силі, за умови їх відповідності законодавству ЄС.

Мандат визначає також процедуру переговорів щодо укладення відповідних угод між членами ЄС та третіми країнами стосовно експлуатації газових трубопроводів. Ці угоди, зокрема, можуть використовуватися для розв’язання будь-якої потенційної невідповідності між законодавством ЄС та законодавством третьої країни. За пропозицією, будь-яка країна ЄС, яка має бажання увійти в переговорний процес з третьою країною, щоб укласти, доповнити або продовжити угоду, яка матиме вплив на спільні правила ЄС, буде зобовязана проінформувати про це Європейську Комісію. Єврокомісія надаватиме таким країнам-членам дозвіл на входження в процес формальних переговорів у частині, що може мати вплив на правила ЄС.

Відповідні додатки до газової директиви ЄС були запропоновані Європейською Комісією у листопаді 2017 року. Європейський парламент ухвалив свою позицію щодо цього питання у квітні 2018 року. Маючи погоджений мандат, головування Європейської Ради може розпочати переговори з Європейським парламентом щодо прийняття цього документу.

Рішення Ради ЄС щодо змін до газової директиви вже привітав голова Комітету Європейського парламенту з питань енергетики Єжі Бузек.

Відповідний запис він зробив на власній сторінці у мережі Twitter.

«Ми досягаємо успіху у розбудові Енергетичного Союзу для безпечної та конкурентної Європи. Прийшов час для останнього кроку – перегляду газової директиви. Зараз, коли солідарність у ЄС піддається викликам, все залежить від Румунії. Щасливого шляху, Головування!», - зауважив європейський політик.

Він висловив сподівання, що конструктивні переговори за участю ЄП, Європейської Ради та Єврокомісії відбудуться у Страсбурзі вже наступного вівторка, 12 лютого.

Як повідомляв Укрінформ, Німеччина та Франція ймовірно досягли компромісу з питання внесення поправок в Газову директиву ЄС.

Раніше міністерство закордонних справ Франції заявило, що має намір підтримати зміну газового законодавства ЄС так, щоб його дія поширювалася на Nord Stream 2.

8 лютого комітет постійних представників держав-членів ЄС планує розглянути проект змін Газової директиви. Зміни запропонувала Єврокомісія ще в 2017 році. Однак довгий час їх просування блокувалося. 4 лютого Румунія, яка головує в Раді ЄС, запропонувала новий варіант змін з метою знайти компроміс. Як відомо, Німеччина, Австрія, Бельгія та Нідерланди виступають проти поширення правил ЄС на Nord Stream 2. Підтримують їх більше 10 держав-членів ЄС. Тому для прийняття цих змін підтримка Франції є вирішальною.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-