Морози не завдали шкоди озимим через достатній сніговий покрив - НААН

Морози не завдали шкоди озимим через достатній сніговий покрив - НААН

Укрінформ
Низькі температури наприкінці минулого тижня не становили загрози для озимих зернових через достатній сніговий покрив на полях України.

Про це повідомляє прес-служба Національної академії аграрних наук України у Facebook.

“Наявність достатнього, місцями навіть надмірного снігового покриву не викликала загрози для озимих зернових культур, навіть при зниженні температури повітря до мінус 15-20°С”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в середині січня на більшості територій переважала нестійка погода з різким коливанням температурного режиму і опадами.

Кілька днів минулого тижня майже на всій території України спостерігалося істотне пониження температури повітря, місцями до 20 градусів морозу.

Протягом останнього тижня січня середньодобова температура повітря виявилася на 1-5 градусів вище норми і перебувала в межах від 5 градусів морозу до 5 градусів тепла. Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі при цьому знижувалася до 4-22 градусів морозу.

Щодо снігового покрову, науковці інформують, що на більшості площ південних, західних, Житомирської, окремих районах Київської, Вінницької, Дніпропетровської областей висота снігового покриву становила від 15 до 25 см.

Читайте також: На Донеччині ряд земельних ділянок передали у розпорядження ОТГ

На решті території країни висота снігового покриву досягала 10-30 см, місцями в Чернігівській, Сумській, Полтавській, Черкаській, Кіровоградській, Харківській областях — від 31 до 44 см.

Повідомляється, що, за даними моніторингу, сніговий покрив спостерігається тривалий час на багатьох полях, створюючи передумови для формування достатнього ресурсу ґрунтової вологи навесні.

Наразі стан зимуючих рослин оцінюється, як добрий та задовільний.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-