Ризики у світовій економіці продовжують накопичуватися - головний економіст ООН

Ризики у світовій економіці продовжують накопичуватися - головний економіст ООН

Укрінформ
Зростання світової економіки 2019-го року складе близько 3%, проте глибший аналіз свідчить про накопичення ризиків.

Про це Головний економічний експерт ООН, заступник Генерального секретаря ООН з економічного розвитку, Елліотт Гарріс розповів під час презентації “Світова економічна ситуація і прогнози на 2019 рік” в ООН, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Серед таких ризиків він виділив безпрецедентно високі рівні зовнішніх боргів, нерівномірність розвитку, обмежені важелі для реагування у разі глобального економічного спаду. Водночас, довіра до багатосторонньої економічної співпраці продовжує падати.

“Накопичення ризиків у глобальній економіці посилюється. Вони здатні знизити економічну активність та нанести серйозну шкоду подальшим довгостроковим перспективам розвитку”, - заявив Гарріс.

Читайте також: Зниження ціни на газ для населення призведе до проблем з МВФ - експерт

Він додав, що згідно висновкам доповіді ООН, світова економіка продовжить зростати приблизно на 3% у 2019 році. Проте зауважив, що глибший аналіз свідчить про глибинні проблеми із базою та якістю цього зростання, яке залишається нерівномірним і часто не сягає країн і груп, які його найбільше потребують.

Головний економіст ООН звернув увагу на основні фактори ризику для світової економіки у 2019-му році.

“З минулого року посилилися торговельні суперечки, зокрема між США та КНР. Рівні внутрішніх та зовнішніх боргів різних країн зросли до історичних максимумів. Водночас, зросли фінансові вразливості”, - зауважив він.

Читайте також: МВФ прогнозує зменшення світових цін на нафту

Гарріс застеріг, що зовнішні борги нині сягли рівнів вищих за ті, які передували світовій фінансовій та економічній кризі 10 років тому. На його думку, нинішня ситуація ще й більш загрозлива, оскільки у разі початку глобального економічного спаду, країни матимуть значно “скормніші” важелі для реагування.

“У разі глобального економічного спаду, ключовим особам, відповідальним за економічну політику, буде складно відреагувати рішуче. Нині простір для дій у монетарній і податковій сфері набагато більш обмежений у багатьох країнах у порівнянні із ситуацією на початку глобальної економічної і фінансової кризи десять років тому”, - зауважив він.

Головний економіст ООН висловив жаль через те, що країни все більше відвертаються від багатосторонньої економічної співпраці, надаючи перевагу економічному націоналізму. На його думку, такий підхід є зрозумілим з огляду на незадоволення результатами глобальної економіки, але й створює додаткові загрози. Зокрема, у разі глобального економічного спаду, досягнути координації надзвичайних заходів, яка спостерігалася 10 років тому, буде значно складніше.

Нагадаємо: у понеділок, 21 січня, ООН презентувала доповідь щодо світової економічної ситуації та прогнозів на 2019 рік, наголосивши на загрозах зменшення багатосторонньої співпраці, ізоляціонізму, погіршення фінансових показників і посилення торговельних суперечок у світі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-