Мораторій на банкрутство державних шахт продовжили на три роки

Мораторій на банкрутство державних шахт продовжили на три роки

Укрінформ
Відсьогодні, 19 січня, в Україні набув чинності закон № 2658-VIII, який продовжує до 1 січня 2022 року призупинення банкрутства і блокування рахунків державних вугільних підприємств.

Вчора документ опублікували в офіційному парламентському виданні "Голос України".

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, якби парламент не ухвалив таке рішення, вже з початку 2019 року сталося б повне блокування роботи державних вугледобувних підприємств, а це поставило б під загрозу існування державного сектору вугільної галузі та послабило б енергетичну безпеку України загалом.

Дія положення про тимчасове призупинення виконавчих проваджень та заходів примусового виконання рішень щодо державних вугледобувних підприємств продовжується до 1 січня 2022 року.

Читайте також: Знеструмлення шахт Луганщини через борги може спричинити екологічну катастрофу

Зокрема, згідно із законом, тимчасово, до 1 січня 2022 року, підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо державних вугледобувних підприємств, які підлягають виконанню в порядку, встановленому законом "Про виконавче провадження", знімаються арешти та заборони відчуження майна у таких виконавчих провадженнях, крім рішень про виплату заробітної плати, вихідної допомоги, інших виплат (компенсацій), що належать працівнику у зв’язку з трудовими відносинами, відшкодування матеріальної (майнової) шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю, стягнення аліментів та рішень про стягнення заборгованості із сплати внесків до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Також закон визначає, що справи про банкрутство державних вугледобувних підприємств до 1 січня 2022 року не порушуються. Провадження у справах про банкрутство державних вугледобувних підприємств, порушені до дня набрання чинності цим законом, підлягають припиненню, крім випадків, якщо ліквідація відбувається за рішенням власника.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-