Суд у Швейцарії скасував арешт активів Газпрому — Вітренко

Суд у Швейцарії скасував арешт активів Газпрому — Вітренко

Укрінформ
Швейцарський суд скасував своє рішення про арешт активів Газпрому у країні, оскільки їх начебто немає на території Швейцарії.

Про це написала у Facebook прес-служба НАК "Нафтогаз України" з посиланням на директора компанії з розвитку бізнесу Юрія Вітренка.

"Зареєстровані у Швейцарії компанії Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG запевнили судових виконавців, що вони не можуть виконати рішення суду про заморожування (арешт) акцій, які належать Газпрому, оскільки акції випущені в документальній формі, і у них таких акцій немає. Тобто, цих активів Газпрому, за даними цих компаній, у Швейцарії немає, принаймні їх поки що не вдалося там знайти. Тому своє рішення про замороження активів Газпрому, оскільки вони не знайшлися у Швейцарії, суд у Швейцарії скасував", - заявив Вітренко.

Він наголосив, що Нафтогаз продовжуватиме послідовно шукати такі активи й арештовувати їх.

Читайте також: Експерт вважає Газпром зайвим у транзитному контракті з ЄС

"Газпром може скільки завгодно ховати свої активи, брехати судовим виконавцям, не виконувати рішення міжнародного суду, сподіваючись, що йому пробачать борги після виборів в Україні. Але ми не припинимо послідовно шукати й арештовувати його активи", - написав Вітренко.

Він нагадав, що Нафтогаз знайшов частину зазначених акцій у Великій Британії, і дочірня компанія Газпрому змушена була взяти зобов’язання перед судом у Лондоні нічого з цими акціями не робити до подальшого рішення суду.

"Після цих пригод з акціями "Північних потоків", випущених у документальній формі, які незрозуміло де знаходяться і кому належать, можна повірити у теорії, що їх роздали «друзям Путіна», зокрема у Європі, і тому окремі політики у Європі так відчайдушно захищають "Північний потік 2". Тепер про хороше. Своїм рішенням швейцарський суд підтвердив дійсність рішення арбітражу і можливість примусового виконання цього рішення у Швейцарії, потрібно лише знайти активи для стягнення", - додав Вітренко.

Раніше Газпром заявив, що Суд кантону Цуг у Швейцарії 16 січня скасував свою постанову, ухвалену 29 травня 2018 року, про накладення забезпечувальних заходів на акції "Газпрому" в компаніях Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG і на права вимоги "Газпрому" до цих компаній.

Як повідомлялося, наприкінці лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав Газпром сплатити Нафтогазу 4,63 млрд доларів за недопоставку обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен був заплатити Україні 2,56 млрд доларів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-