Пожвавлення ділової активності очікують компанії всіх видів діяльності - НБУ

Пожвавлення ділової активності очікують компанії всіх видів діяльності - НБУ

Опитування
Укрінформ
Компанії всіх видів економічної діяльності очікують на пожвавлення ділової активності.

Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком України у IV кварталі 2018 року, повідомляє прес-служба НБУ.

"Пожвавлення ділової активності очікують компанії всіх видів економічної діяльності, а найбільш оптимістично налаштовані підприємства переробної промисловості. В регіональному розрізі оптимістичні настрої зберігають компанії з усіх областей, крім Кіровоградської, а найвищі очікування – у бізнесу з Тернопільської та Львівської областей", - йдеться в повідомленні.

Високими залишаються очікування усіх підприємств щодо обсягів власного виробництва товарів і послуг в Україні протягом 2019 року. Третина респондентів очікує, що обсяги виробництва зростатимуть, а кожне друге підприємство вважає, що вони принаймні залишаться на поточному рівні. Позитивні очікування спостерігаються протягом одинадцяти кварталів поспіль.

Водночас зростання загальних обсягів реалізації продукції і поліпшення фінансово-економічного стану прогнозують респонденти всіх видів економічної діяльності, крім підприємств енерго- та водопостачання. Найвищі очікування – у підприємств торгівлі та переробної промисловості.

Бізнес, за винятком підприємств енерго- та водопостачання і сільського господарства, також очікує збільшення кількості своїх працівників. Найбільшу потребу у створенні нових робочих місць відчувають компанії зі Львівської та Тернопільської областей.

Як наслідок позитивних прогнозів щодо обсягів виробництва збільшується потреба підприємств у позикових коштах. Значна частка респондентів планує залучення нових банківських кредитів найближчим часом для фінансування своєї діяльності.

Як і раніше, компанії, які планують брати банківські кредити, надають перевагу національній валюті.

Читайте також: НБУ затвердив перелік банків-учасників валютної інтервенції

За оцінками бізнесу, стримуючими факторами для залучення нових кредитів залишаються високі ставки, надмірні вимоги до застави та занадто складні процедури оформлення документів.

Опитування проводилося з 05 листопада по 04 грудня 2018 року. В опитуванні взяли участь 675 підприємств із 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької і Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників. Результати опитувань − це відображення лише думки респондентів-керівників підприємств України, а не оцінки Національного банку України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-