Уряд вніс до переліку офшорів іще п'ять

Уряд вніс до переліку офшорів іще п'ять "податкових раїв"

Укрінформ
Кабінет міністрів України на засіданні 27 грудня ухвалив низку ініціатив Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Зокрема, уряд погодив проект Закону України «Про внесення змін до Митного тарифу України». Запропоновано зменшити ставку пільгового ввізного мита при імпорті пряжі (однокрученої, багатокрученої, а також змішаної з бавовною) з 4% до 0%. Таке рішення дозволить українським переробникам сировини отримати додаткові обігові кошти у сумі близько 4 млн грн. Очікується, що реалізація рішення збільшить виробництво ниток та тканини в Україні на 17%. Проект закону буде запропонований на розгляд Верховної Ради.

Уряд ухвалив перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягають ліцензуванню, та обсяг квот на експорт товарів у 2019 році. Переліки товарів та квоти є ідентичними чинним у 2018 році перелікам та обсягам. Так, зокрема, квоти на експорт необробленого золота та срібла (крім банківських металів) та брухту дорогоцінних металів, як і раніше, залишаються на рівні 0 грамів. Також, згідно з рішенням РНБО від 16 лютого 2017 року «Про невідкладні заходи з нейтралізації загроз енергетичній безпеці України та посилення захисту критичної інфраструктури», в 2019 році продовжиться ліцензування експорту антрациту.

Крім того, згідно з Монреальським протоколом про речовини, що руйнують озоновий шар, в 2019 році буде ліцензуватись експорт та імпорт озоноруйнівних речовин та товарів, що можуть містити озоноруйнівні речовини.

Уряд продовжив до 31 грудня 2019 року дію постанови, яка дозволяє поліграфічному комбінату «Україна» відраховувати до державного бюджету не 75% чистого прибутку, а 40%. Така норма діятиме лише за умови, що комбінат буде спрямовувати 35% чистого прибутку на модернізацію та закупівлю обладнання для виготовлення закордонних паспортів та ID-карток для громадян України. Таке рішення, вважають у Мінекономрозвитку, дозволить забезпечити безперебійне та оперативне виготовлення біометричних документів для українців.

Кабінет міністрів відніс Тринідад і Тобаго, Намібію, Гуам, Палау та Американське Самоа до переліку офшорних зон.

Читайте також: Україна планує до 2020 року піднятися у рейтингу Doing Business на 10 пунктів

Зазначається, що Україна періодично оновлює український перелік офшорних зон з урахуванням даних Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей ОЕСР. Форум сформував "Чорний список" держав, що не налаштовані на співпрацю з питань оподаткування та не імплементують стандарти ОЕСР, до якого і ввійшли зазначені країни.

Рішення дозволить більш ефективно запобігти та протидіяти легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, а також фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового знищення.

Ще одне рішення уряду стосувалося трудових книжок. Так, уряд надав можливість міжнародним організаціям, іноземним дипломатичним представництвам, консульським установам та проектам міжнародної технічної допомоги залучати до ведення обліку, зберігання і видачі трудових книжок українських юридичних осіб. Це дозволить зменшити адміністративне навантаження на міжнародні представництва та стимулювати розвиток ринку консалтингових послуг.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-