Німеччина надає значну підтримку Україні у розвитку «чистої» енергетики - Савчук

Німеччина надає значну підтримку Україні у розвитку «чистої» енергетики - Савчук

Фото
Укрінформ
Україна спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) продовжує роботу над імплементацією ключової 27-ої Директиви ЄС щодо енергоефективності.

Про це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час Десятого засідання українсько-німецької групи високого рівня з економічного співробітництва у м. Берлін (Німеччина). 

«Уряд Німеччини через проекти GIZ надає значну підтримку та допомогу Україні у розвитку «чистої» енергетики та енергоефективності у різних секторах економіки. Спільно з GIZ ми працюємо над імплементацією ключової 27-ої Директиви ЄС щодо енергоефективності, а саме – стосовно законодавчого врегулювання впровадження енергоаудиту та систем енергоменеджменту, а також підвищення енергоефективності будівель органів влади», - сказав Савчук.

Крім цього, об’єднавши зусилля Держенергоефективності, проекту GIZ «Створення енергетичних агентств в Україні», Всеукраїнської агенції сталого розвитку та інвестицій, українсько-данського енергетичного агентства, розроблено та запроваджено інтерактивну карту UA MAP, де для інвесторів опубліковано понад 100 потенційних перспективних «зелених» проектів на суму більш як 4 млрд євро.

Серед важливих спільних напрямів роботи - підвищення енергоефективності у муніципалітетах, стимулювання промислових підприємств до енергоефективності, розвиток сфери енергетичної утилізації сміття.

За словами Савчука, за останні 4 роки Україна доклала максимум зусиль для активізації розвитку відновлюваної енергетики. У результаті «зелена» енергетика акумулювала понад 1,4 млрд євро інвестицій. 

Читайте також: Меркель закликає Україну не звертати з курсу реформ

Водночас, як нагадав голова Держенергоефективності, стрімке введення нових об’єктів «чистої» енергетики потребує наявності балансуючих потужностей. 

"Встановлення електроакумулюючих систем дасть змогу покращити стабільність мережі та енергоефективність постачання електроенергії", - додав Савчук.

Як повідомлялося, GIZ належить уряду Федеративної Республіки Німеччина. Компанія працює по всьому світу, допомогаючи уряду ФРН у реалізації цілей у сфері міжнародного співробітництва задля сталого розвитку та міжнародної просвіти. Пріоритетними напрямами німецько-української співпраці є сталий економічний розвиток, підвищення енергоефективності та боротьба з ВІЛ/СНІДом.

Фото: сайт Держенергоефективності

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-