Рахункова палата наполягає, що має право провести аудит Нафтогазу

Рахункова палата наполягає, що має право провести аудит Нафтогазу

Укрінформ
Рахункова палата має повноваження проводити аудит в Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України".

Про це повідомляє Управління інформаційної політики Рахункової палати.

"Рахункова палата уповноважена здійснювати захід державного зовнішнього фінансового контролю в НАК "Нафтогаз", - наголошується в повідомленні.

Так, роз'яснюють у відомстві, абзацом четвертим пункту 1 частини першої статті 7 закону "Про Рахункову палату" до повноважень Рахункової палати, зокрема, віднесено здійснення фінансового аудиту та аудиту ефективності щодо управління об'єктами державної власності, що мають фінансові наслідки для державного бюджету, включаючи забезпечення відрахування (сплати) до державного бюджету коштів, отриманих державою як власником таких об'єктів.

При цьому об'єктами контролю Рахункової палати при виконанні повноважень, визначених частиною першої цієї статті, є, зокрема, суб'єкти господарювання (частина друга статті 7 закону).

А відповідно до абзацу п'ятого частини першої статті 3 закону "Про управління об'єктами державної власності" об'єктом управління державної власності є корпоративні права, що належать державі у статутних капіталах господарських організацій.

Разом з тим згідно із статутом публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", затвердженим постановою Кабінету міністрів від 14 грудня 2016 року №1044, засновником та єдиним акціонером компанії є держава, звертають увагу в Рахунковій палаті.

"У зв'язку з цим Рахункова палата уповноважена здійснювати зазначений захід державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту)", - підсумували у відомстві.

Як повідомляв Укрінформ, у середу, 28 листопада, Рахункова палата заявила про намір провести перевірку Нафтогазу, в тому числі і за фактом виплати премій керівництву компанії.

Читайте також: Нафтогаз пояснив, чому не дав Рахунковій палаті провести аудит

Однак Нафтогаз відмовився допускати членів Рахункової палати до своїх баз даних, заявивши, що відомство не має повноважень для проведення аудиту ефективності діяльності керівництва у НАК "Нафтогаз України", оскільки компанія не є бюджетною установою та органом, що збирає податки.

У свою чергу Прем'єр-міністр Володимир Гройсман своїм листом доручив НАК допустити Рахункову палату до аудиту та пообіцяв, що у разі недопущення відомства це питання буде розглядатися на наступному засіданні уряду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-