Мінагро: Україна торік експортувала органічну продукцію у 40 країн світу

Мінагро: Україна торік експортувала органічну продукцію у 40 країн світу

Укрінформ
За результатами 2017 року Україна експортувала українську органічну продукцію до 40 країн світу.

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час прес-конференції “OrganicinUkraine: Досягнення 2018 року”, повідомляє прес-служба міністерства.

«Лише 10 років тому на полицях українських магазинів почали з’являтися перші вітчизняні органічні продукти. Сьогодні обсяги внутрішнього ринку органічної продукції швидко зростають, а асортимент продуктів помітно розширюється. За результатами 2017 року ми експортували українську органіку в понад 40 країн світу», - наголосила Трофімцева.

Зазначається, що, за даними оперативного моніторингу ринку, проведеного Офісом підтримки реформ Мінагро, станом на 31 грудня 2017 року кількість операторів органічного ринку в Україні збільшилась на 78 порівняно з 2016 роком та становила 504, серед яких 304 – виробники органічної сільськогосподарської продукції.

Заступник міністра відмітила, що на сьогодні в Україні з’являється все більше сертифікованих виробників органічних продуктів за різноманітними напрямами, зокрема переробленої харчової продукції, з яких 4 – виробники продукції органічної молочної продукції, 1 – м’ясної продукції, 15 – круп, 11 – олії, 3 – виробники органічних спецій тощо.

«Рада відмітити, що цього року маємо новинки у виробництві органічних продуктів – це вареники, пельмені та органічний буряковий цукор. При цьому за виробництвом останнього ми є піонерами у Східній Європі», - наголосила посадовець.

Читайте також: У Мінагро запевняють, що воєнний стан не несе "продовольчих ризиків"

Важливою складовою просування українських органічних продуктів на світових ринках, за словами заступника міністра, є професійна участь українських виробників у відповідних заходах і виставках, таких як Biofach (м. Нюрнберг, Німеччина). Українські виробники вже вшосте візьмуть участь у цій виставці з національним павільйоном. Кількість учасників постійно зростає: в 2017 році було представлено 15 компаній, у 2018 році – 20, а у 2019 році планують поїхати вже 29 учасників. Також відчутно збільшується площа національного павільйону України - у 2014 році вона складала 70 м кв., а у 2018  – вже 140 м кв.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-