Індекс споживчих настроїв в Україні у жовтні знизився - експерти

Індекс споживчих настроїв в Україні у жовтні знизився - експерти

Укрінформ
У жовтні 2018 року індекс споживчих настроїв, згідно з дослідженням GfK Ukraine, склав 56,9 пункту, що на 5,7 пункту менше, ніж цьогоріч у вересні.

Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює компанія GfK Ukraine.

«У жовтні 2018 року індекс споживчих настроїв склав 56,9, що на 5,7 п. менше, ніж цьогоріч у вересні. Найбільших змін зазнали індекси девальваційних очікувань та очікувань щодо розвитку економіки країни у найближчому році», - йдеться в дослідженні.

У жовтні індекс споживчих настроїв зменшився до рівня початку 2018 року.

Індекс поточного становища опустився на 4,5 пункту, зупинившись на позначці 56. Складові цього індексу зазнали таких змін:

- індекс поточного особистого матеріального становища склав 46,6 пункту, що на 2,8 пункту нижче від вересневого рівня цього індексу;

- індекс доцільності великих покупок зменшився на 6,2 пункту та встановився на позначці 65,3.

Індекс економічних очікувань у жовтні зменшився на 6,6 пункту та склав 57,5. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

- індекс очікуваних змін особистого матеріального становища зменшився порівняно до минулого місяця на 2,8 пункту і склав 55,1;

- індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року зменшився на 9,7 пункту та склав 52,9.

Також, у жовтні дещо погіршилися очікування українців щодо безробіття. Показник індексу очікуваної динаміки безробіття склав 136,2 пункту, це більше показника минулого місяця на 2,3 пункту.

Читайте також: ПриватБанк підключив міжнародну систему грошових переказів

Індекс інфляційних очікувань лишився майже незмінним - 190,3 пункту, що на 0,1 пункту менше, ніж за минулий місяць.

Втім, очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців дещо покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 8,1 пункту до значення 162,2.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-