У МВФ немає причин, щоб відмовити Україні у фінансуванні - експерт

У МВФ немає причин, щоб відмовити Україні у фінансуванні - експерт

Укрінформ
У статуті Міжнародного валютного фонду немає нічого про те, щоб не давати грошей країнам, в яких запроваджено воєнний стан. 

Про це у коментарі Укрінформу сказав член виконкому Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран.

"Думаю, що МВФ ніяк не реагуватиме на цю ситуацію. У статуті МВФ немає нічого про те, щоб не давати грошей країнам, в яких завпроваджено воєнний стан", - сказав Шапран.

Водночас він зазначив, що існує ряд загальноприйнятих обмежень для всіх міжнародних організацій і банків розвитку: вони не повинні фінансувати війну, не повинні фінансувати виробництво алкоголю, тютюну тощо. 

"Оскільки ми змінюємо програму фінансування на stand by, то у кредитора немає причин, щоб відмовити Україні у фінансуванні", - підсумував експерт.

Як повідомляв Укрінформ, Міжнародний валютний фонд та українська влада 19 жовтня досягли домовленості на рівні фахівців Фонду щодо нової програми у форматі stand-by у розмірі 3,9 млрд доларів. Міністр фінансів Оксана Маркарова заявляла, що тривають "активні комунікації" з МВФ щодо програми stand-by, під час яких ключовими є два питання - ухвалення держбюджету на 2019 рік і реформа в енергетичному секторі, зокрема, вихід на ринкові ціни на газ. 

Верховна Рада близько 6 години ранку 23 листопада прийняла Державний бюджет України на 2019 рік.

Читайте також: ПриватБанк підключив міжнародну систему грошових переказів

У Національному банку допускають, що Україна до кінця 2018 року може отримати транш від МВФ в рамках 1,5-1,9 млрд доларів.

25 листопада 2018 року російські судна обстріляли і захопили три українські кораблі у районі Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. 

У зв'язку з цим Рада національної безпеки та оборони України запропонувала Президенту Петру Порошенку запровадити воєнний стан на 60 діб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-