Якщо воєнний стан: НБУ не бачить ризиків для роботи банківської системи

Якщо воєнний стан: НБУ не бачить ризиків для роботи банківської системи

Укрінформ
Керівництво Національного банку України обговорило з топ-менеджерами банків країни роботу банківської системи у разі запровадження в країні воєнного стану. 

Про це повідомляється на сайті Національного банку України.

“Правління Національного банку України на чолі з головою Яковом Смолієм проводить позачергову зустріч із керівниками найбільших 40 банків країни. Зустріч присвячена, зокрема, підготовці банківського сектору до роботи в умовах режиму воєнного стану на випадок його можливого запровадження”, - йдеться у повідомленні.

У ході зустрічі Смолій підкреслив, що проблем у діяльності банківського сектору не буде. 

"Національний банк не бачить ризиків для безперебійної роботи банківського сектору у разі запровадження воєнного стану. Ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування", - зазначив Смолій.

За його словами, НБУ не має підстав для запровадження адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках.

"За необхідності банки можуть користуватися, як і раніше, стандартними інструментами підтримки ліквідності та інструментом екстреної підтримки ліквідності ELA. Також ми продовжуємо уважно слідкувати за розвитком ситуації на валютному ринку та готові здійснювати валютні інтервенції у разі потреби, щоб не допускати різких "стрибків" курсу під тиском психологічних чинників. Національний банк має для цього достатньо ресурсів та інструментів. Наразі обсяг міжнародних резервів сягає 17,8 млрд доларів", - поінформував Смолій.

Читайте також: Фінансисти не очікують різких змін на українському ринку

У повідомленні також зазначається, що топ-менеджери українських банків підтвердили готовність забезпечувати безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення банкоматних і термінальних мереж.

“Правління Національного банку закликало учасників ринку докласти максимум зусиль для забезпечення роботи банківського сектору у робочому режимі та мінімізації можливих ризиків в умовах воєнного стану”, - наголошується у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 25 листопада російські судна обстріляли і захопили три українські кораблі в районі Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків отримали поранення. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-