Атомна енергетика має бути прирівняна до відновлювальної - експерт

Атомна енергетика має бути прирівняна до відновлювальної - експерт

Укрінформ
Атомна енергетика є одним з найбільш ефективних інструментів досягнення мети зі зменшення викидів СО2 і має бути визнана, як одна з низьковуглецевих технологій на рівні з відновлювальною енергетикою.

Про це сказала генеральний директор Всесвітньої ядерної асоціації (WNA) Агнета Райзинг, повідомляє ДП "НАЕК "Енергоатом".

«Забезпечуючи альтернативу викопному паливу, використання якого призводить до забруднення навколишнього середовища, ядерна енергія допомагає забезпечити здоровий спосіб життя і добробут. У контексті необхідності пришвидшення декарбонізації світової енергетики, атомна енергетика дозволяє негайно вжити заходів щодо запобігання кліматичним змінам», - сказала Райзинг.

Вона наголосила, що Міжурядова група експертів з питань зміни клімату (МГЕЗК) прийшла до висновку що досягнення цілі Паризької угоди – обмеження потепління до 2030 року лише на 1,5-2 °С вимагатиме скорочення викидів парникових газів майже негайно. 

«Відтак атомна генерація виглядає одним з найбільш ефективних інструментів досягнення цієї мети і має бути визнана, як одна з низьковуглецевих технологій на рівні з відновлювальною енергетикою», - підкреслила Райзинг.

Читайте також: Україна підписала меморандум щодо скорочення неорганізованих викидів метану

Загалом, на її переконання, атомна енергетика відповідає багатьом цілям сталого розвитку ООН, що робить її збереження у майбутньому важливим фактором, економічної, соціальної та екологічної стабільності в усьому світі.   

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-