Імпорт агропродукції в Україну цьогоріч збільшився на 21% – експерти

Імпорт агропродукції в Україну цьогоріч збільшився на 21% – експерти

Укрінформ
У січні-вересні 2018 року в Україну було ввезено агропродукції майже на 3,9 млрд дол. США, це на 690 млн дол. (+20,8%) більше, ніж за 9 місяців минулого року.

Про це повідомляє Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» за даними Державної служби статистики.

"Основними постачальниками агропродовольчої продукції в Україну виступають держави Європейського Союзу. Обсяги імпортних поставок з цього регіону склали 1940 млн дол. США, тобто половину закупівель. У країнах Азії наша держава закупила харчів на 737 млн дол. США (19%), а у країнах Латинської Америки - на суму 294 млн дол. США (7,6%)", - йдеться у повідомленні.

У профільному відомстві зазначили, що серед найбільших постачальників в Україну традиційно виділяються Польща (402 млн дол. США), Німеччина (366 млн дол. США), Франція (185 млн дол. США), Італія (184 млн дол. США), США (175 млн дол. США) та Нідерланди (160 млн дол. США).

"Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україну вже кілька років поспіль залишається незмінною. При цьому зберігається тенденція 2018 року до зростання вартості закупівель усіх ключових імпортованих товарів за винятком тютюну", - зауважили в ІАЕ.

Значна частка закупівель зарубіжних продуктів харчування припадає на рибу, ракоподібні та молюски. В імпорті продукції цієї групи продуктів, який за 9 місяців поточного року склав 371 млн дол. США, переважає морожена риба. Її закупили на 239 млн дол. США.

Читайте також: В Україні реалізовуватимуть проект з прискорення інвестицій в агробізнес - Мінагро

Серед товарів - лідерів за обсягами закупівель - фрукти, в основному, цитрусові і банани. Їх імпорт за 9 місяців 2018 року склав 319 млн дол. США.

Насіння соняшнику для сівби за січень-вересень 2018 року імпортували на 214 млн дол. США, а насіння кукурудзи - на 114 млн дол. США.

Обсяги поставок в Україну кави та чаю за цей період становили 147 млн дол. США, а шоколаду, какао-бобів і виробів з нього - 207 млн дол. США.

Олії було імпортовано на 167 млн дол. США, а поставки етилового спирту склали 153 млн дол. США.

Різних харчових продуктів, у тому числі концентратів з чаю та кави, закупили за кордоном на 292 млн дол. США. Сукупно ці продукти утворюють понад 51% вартості вітчизняного імпорту сільгосппродукції, підсумували в ННЦ «Інститут аграрної економіки».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-