Українські аграрії цьогоріч експортували продукції майже на $13 мільярдів

Українські аграрії цьогоріч експортували продукції майже на $13 мільярдів

543
Ukrinform
Зовнішньоторговельний обіг аграрної продукції з січня по вересень 2018 року становив 16,8 млрд дол. Експорт продукції виробництва українських аграріїв становить 12,9 млрд дол.

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, повідомляє прес-служба Міністерства.

«За результатами січня-вересня 2018 року зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу досяг $16,8 млрд. Український експорт при цьому становить $12,9 млрд», - йдеться у повідомленні.

Трофімцева нагадала, що минулого року український аграрний експорт показав рекордні для останніх років результати, майже $18 млрд. «Обсяги цьогорічного врожаю дають нам всі підстави очікувати результати на не гіршому рівні за підсумками року», - підкреслила заступник міністра.

Вона зазначила, що в трійку товарів-лідерів аграрного експорту традиційно входять зернові культури з часткою 37%, олія - 24,1% та насіння олійних культур - 10,3%. Порівняно з попереднім роком збільшились обсяги експорту таких українських товарів АПК як: насіння ріпаку - на 15,2%, м'яса та субпродуктів домашньої птиці - на 29,3%, яєць птиці - на 73,9%, олії зі свиріпи, ріпакової або гірчичної - на 83,9%, горіхів - на 79,4%, шоколаду та інших продуктів з вмістом какао - на 21,3%, олії соєвої - на 18,3%, маргарину - на 31,9%, кондитерських виробів з цукру - на 20%, масла вершкового та інших жирів, вироблених з молока - на 16,3%, хлібобулочних, кондитерських виробів - на 12%, вин виноградних натуральних - на 46,5%.

«В географічній структурі експорту української аграрної та харчової продукції перше місце займають країни Азії, з часткою 43,5%, друге місце займають країни ЄС - 31,8% та Африканські країни - 13%», - повідомила Трофімцева.

Читайте також: Уряд має намір зберегти в 2019 році програми підтримки агросектору - Гройсман

За її словами, в ТОП-3 азійських країн-покупців наших аграрних та харчових товарів входять: Індія, Китай та Туреччина. А в ТОП-3 країн ЄС: Нідерланди, Польща та Італія. Серед країн Африки найбільше українських аграрних та харчових продуктів купують Єгипет, Туніс та Марокко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-