Дефіцит поточного рахунку України зріс до $1,7 мільярда

Дефіцит поточного рахунку України зріс до $1,7 мільярда

Укрінформ
У вересні 2018 року дефіцит поточного рахунку платіжного балансу розширився до $1,7 млрд на фоні погіршення динаміки експорту та значних планових виплат з обслуговування державного боргу.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу у вересні розширився до 1,7 млрд дол. США на тлі погіршення динаміки експорту та значних планових виплат з обслуговування державного боргу", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у січні - вересні дефіцит поточного рахунку збільшився до $3,9 млрд порівняно з $1,5 млрд у відповідному періоді торік.

У Нацбанку зауважують, що чистий приплив капіталу за фінансовим рахунком у вересні становив $1,1 млрд (у вересні минулого року - $1,3 млрд) і був забезпечений операціями приватного сектору насамперед за торговими кредитами. Крім того, у вересні відновилося скорочення готівкової валюти поза банками (на $142 млн), відбиваючи насамперед зменшення попиту населення на валюту.

За даними НБУ, чистий приплив прямих іноземних інвестицій становив $102 млн, 93% якого було спрямовано до реального сектору у формі акціонерного капіталу. За січень - вересень цього року чистий приплив прямих іноземних інвестицій оцінено в $1,5 млрд (28% з яких становили операції переоформлення боргу в статутний капітал).

Читайте також: Золотовалютні резерви України за вересень скоротилися на 3,5%

Загалом за січень - вересень 2018 року чистий приплив коштів за фінансовим рахунком сформувався на рівні аналогічного періоду 2017 року і становив $3,4 млрд. Платіжний баланс у вересні зведено з дефіцитом на рівні $582 млн.

У результаті міжнародні резерви станом на кінець вересня знизилися до $16,6 млрд, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 2,8 місяця.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-