Аграрії заявляють, що висока ціна на добрива загрожує майбутньому врожаю

Аграрії заявляють, що висока ціна на добрива загрожує майбутньому врожаю

Укрінформ
Українські фермери змушені купувати добрива на 40% дорожче, ніж аграрії сусідніх країн, і тому нинішнього року вносять менше добрив під час посіву озимих культур. Це може позначитися на урожаї зернових у 2019 році.

Про це сказав голова ГО "Аграрний Союз України" Геннадій Новіков на прес-конференції у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні українські фермери змушені купувати добрива на 40% дорожче, ніж аграрії сусідніх країн. У Польщі, Білорусі, Литві - наших прямих конкурентів - ціна на добрива вдвічі менша, створює неконкурентні умови ведення бізнесу. Українські фермери, не маючи можливість купити добрива, під час посівної озимих культур вносять менше добрив, що може позначитися на урожаї наступного року", - сказав Новіков.

Читайте також: Аграрії Херсонщини представили продукцію на форумі в Білорусі

Фактична забезпеченість аграріїв мінеральними добривами знизилася до 65%, і кожен другий гектар сьогодні недоотримав підживлення. Вітчизняні виробники добрив забезпечують потреби українських аграріїв лише на 20%, додав Новіков.

Водночас, за даними Союзу хіміків України, українські аграрії торік заплатили за російські добрива 2 млрд дол., тоді як українські виробництва закриваються. "Ми обговорювали можливість, щоб невикористані від державних програм допомоги гроші направити на компенсацію придбання вітчизняних добрив. Але це має бути ініціатива Верховної Ради. Фермерів навіть не треба переконувати - українські аграрії і так надають перевагу українським добривам", - сказав заступник міністра аграрної політики Віктор Шеремета.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-