Вже до кінця року можна вийти на 10 тисяч середньої зарплати - Гройсман

Вже до кінця року можна вийти на 10 тисяч середньої зарплати - Гройсман

Укрінформ
 Володимир Гройсман прогнозує, що до кінця поточного року розмір середньої заробітної плати по Україні складатиме не менше 10 тисяч гривень.

Такі прогнози він озвучив в ексклюзивному інтерв'ю Укрінформу.

«Якщо ж говорити практично, то маємо цього року домогтися, щоб середня зарплата по Україні досягла не менше 10 тисяч гривень. І, думаю, до кінця року ми вийдемо на цей показник», - зазначив прем'єр. 

Він наголосив, що підставами робити відповідні прогнози є позитивна динаміка у зростанні розміру мінімальної заробітної плати.

«Згадайте, якщо говорити про «мінімалку», не так давно це було 1450 гривень і саме я, незважаючи на критику багатьох політиків і експертів, розпочав її збільшення. А з 1 січня, як ми тепер бачимо, «мінімалка» уже буде 4 170 гривень», - підкреслив він.

Водночас він вважає, що заяви про необхідність підняття мінімальної заробітної плати до 5500 грн «переслідують суто політичні цілі».

Прем'єр-міністр наголосив також на важливості забезпечення секторального збільшення заробітної плати. «Зміни вже відчули на собі медики. Десятки тисяч лікарів на первинній ланці, яка реформується, вже починають отримувати нову заробітну плату. Йдеться не про 5-7 тисяч, а про 12-18 тисяч гривень. Дуже важливо також, щоб у приватному секторі заробітна плата зростала. Так і рухатимемось», - сказав він.

Як повідомлялося, раніше Гройсман наголошував, що зростання ВВП у другому кварталі 2018 року до 3,8% порівняно з аналогічним періодом торік може стати передумовою для зростання середньої заробітної плати до 10 тисяч гривень. 

Читайте також: Бюджет до 1 грудня забезпечить подальшу співпрацю з фінансовими партнерами - Гройсман

Уряд у проекті бюджету на 2019 рік прогнозує, що наступного року темпи зростання ВВП збережуться на рівні 3%.

Середня зарплата в Україні у серпні сягнула 8977 грн, що в 2,4 раза більше встановленої законом мінімальної зарплати 3723 грн. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-