Мінекономіки пропонує

Мінекономіки пропонує "криптовалютну концепцію" для України

Укрінформ
Міністерство економічного розвитку і торгівлі ініціює ухвалення Концепції державної політики у сфері віртуальних активів, яка спрямована на легалізацію криптовалют в Україні.

Про це повідомляє прес-служба МЕРТ.

"Мінекономрозвитку ініціює ухвалення Концепції державної політики у сфері віртуальних активів, метою якої є створення зрозумілих умов для ведення діяльності у сфері віртуальних активів та віртуальних валют (криптовалют)", - йдеться у повідомленні.

Концепція пропонує на законодавчому рівні визначення основних термінів, що стосуються віртуальних активів, таких як "віртуальна валюта" ("криптовалюта"), "віртуальні активи", "ICO/ITO", "майнінг", "смарт-контракт", "токен".

Реалізація Концепції передбачена на період до 2021 року в два етапи.

На першому етапі (2018-2019 роки) передбачено визначення правового статусу криптовалют; визнання суб'єктів господарювання, що надають послуги з обміну криптовалют на фіатні валюти (традиційні валюти) і навпаки; моніторинг та аналіз проблем і тенденцій розвитку ринку віртуальних активів та віртуальних валют з метою вироблення пропозицій щодо вдосконалення регуляторної політики.

На другому етапі (2020-2021 роки) передбачено визнання провайдерів гаманців - зберігачів віртуальних валют (особи, які надають послуги для захисту приватних криптографічних ключів від імені своїх клієнтів, для зберігання та передачі віртуальних валют) суб'єктами первинного фінансового моніторингу; розробку спеціальних законодавчих актів щодо врегулювання використання віртуальних активів, смарт-контрактів та токенів (цифрова одиниця обліку в рамках розподіленого реєстру записів у формі даних, який має криптографічний захист, що може використовуватися для посвідчення наявності прав на об'єкти цивільного права та зобов'язальні відносини), проведення ICO/ITO.

"Реалізація Концепції дасть змогу, зокрема захистити права споживачів у сфері віртуальних активів та віртуальних валют, юридично класифікувати діяльність. Учасники ринку отримають можливість користуватися банківськими послугами, офіційно залучати іноземні інвестиції, проводити ICO/ITO як українські компанії, укладати смарт-контракти та здійснювати бартерні операції з обміну товарів (послуг) на віртуальні валюти" - зауважують у МЕРТ.

Держава, у свою чергу, зможе збільшити надходження до бюджету, а також надходження іноземної валюти в Україну, створити нові високооплачувані робочі місця, отримувати об'єктивну статистичну інформацію щодо сфери віртуальних валют, стимулювати розвиток цифрової економіки та електронної комерції, інноваційної діяльності.

Реалізація Концепції також дасть змогу гармонізувати законодавство України у сфері віртуальних валют із законодавством ЄС.

За оцінками Офісу ефективного регулювання, у 2017 році Україна входила в ТОП-10 країн світу за кількістю користувачів віртуальних валют. 

"За експертними оцінками, розмір сегменту майнінгу (процес отримання криптовалют за допомогою потужностей спеціального комп’ютерного обладнання) в Україні перевищує 100 млн доларів США на рік. Обсяг проведення ICO/ITO (форма залучення капіталу у вигляді емісії токенів, які, у свою чергу, передбачають зобов'язання організатора ICO/ITO спрямувати отриманий капітал на реалізацію заявлених цілей на визначених ним умовах) компаній з українським походженням чи розміщенням команд розробників у 2017-2018 роках - близько 100 млн доларів США", - пояснюють в Мінекономрозвитку.

Читайте також: Віртуальний пам'ятник творцеві біткоїна відкрили на місці знесеного Леніна у Києві

Попри це, в Україні сьогодні існує правова невизначеність щодо діяльності, пов’язаної з віртуальними валютами (криптовалютами), у тому числі щодо їхнього правового статусу, оподаткування операцій з ними, можливості укладення смарт-контрактів (контракт, що укладається за допомогою спеціального комп’ютерного алгоритму і виконання якого здійснюється в автоматичному режимі). Через це ринок віртуальних валют значною мірою розвивається “у тіні”, а держава не може здійснювати фінансовий моніторинг у цій сфері через відсутність  статистичної інформації. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-