Україна і ЄБРР починають нову стратегію реалізації великих проектів

Україна і ЄБРР починають нову стратегію реалізації великих проектів

Фото
673
Ukrinform
Україна і ЄБРР започатковують нову стратегію взаємодії, яка передбачає реалізацію довготривалих і фінансово великих проектів як на рівні приватного сектору, так і на рівні державного управління.

Відповідні домовленості були досягнуті під час зустрічі Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з віце-президентом ЄБРР Аленом Пію, повідомляє Урядовий портал.

"Певно, у нас більше немає країн-партнерів, аналогічних Україні. Ми затвердили нову стратегію діяльності з Україною, і один з ключових напрямків - активізація і збільшення нашої діяльності в приватному та державному секторі", - зазначив віце-президент ЄБРР.

Він подякував Гройсману за той рівень лідерства, який дозволяє нарощувати обсяги співпраці.

За словами Пію, банк дуже зацікавлений в проектах альтернативної енергетики, розвитку державних банків. Саме тому дуже очікуваними будуть законодавчі ініціативи, які стосуються закону про альтернативну енергетику, про державні банки, про концесії і про діяльність бізнес-омбудсмена.

Читайте також: Нова стратегія ЄБРР: Маркарова назвала плюси для бізнесу

"Обсяги співпраці, які ми зараз маємо, певно, не відповідають нашому потенціалу. Ви сказали про зміни до законодавства, і в більшості ми їх підтримуємо. Але це робочі процеси. Ми концентруємося на удосконаленні законодавства, і одночасно треба концентруватися на тих можливостях, які вже є. Це мають бути паралельні процеси. Ми не можемо чекати ухвалення законів, їх впровадження - це може зайняти роки. А економіка потребує рухів вже зараз", - підкреслив Гройсман.

Такими рухами, на думку учасників, можуть стати процеси приватизації, в тому числі великих об'єктів, активізація співпраці на рівні муніципалітетів та в секторі інфраструктурних проектів. Так, вже до кінця року ЄБРР планує підписати низку практичних домовленостей з ПАТ "Укрзалізниця" та держпідприємством "Украерорух".

"Коли я говорю з інвесторами, і ми обговорюємо Україну, всі дискусії йдуть у позитивному ключі", - сказав Пію.

Зі свого боку Прем'єр-міністр запевнив у тому, що Україна буде зростати та розвиватися, і що вже вдасться збільшити портфель проектів.

Фото: Владислав Мусієнко

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-