Перевезення аграрної продукції координуватиме міжвідомчий штаб - Кістіон

Перевезення аграрної продукції координуватиме міжвідомчий штаб - Кістіон

998
Ukrinform
Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон доручив створити міжвідомчий штаб з питань забезпечення перевезення аграрної продукції.

Таке рішення було прийняте за підсумками зустрічі урядовців, народних депутатів, представників Укрзалізниці, Антимонопольного комітету, Державної фіскальної служби, профільних асоціацій щодо шляхів вирішення проблемних питань перевезення продукції агропромислового комплексу, повідомляє прес-служба ПАТ "Укрзалізниця".

"Володимир Кістіон доручив причетним міністерствам, відомствам, Укрзалізниці вжити низку заходів, спрямованих на поліпшення процесу перевезень продукції агропромислового комплексу. Зокрема, Міністерству аграрної політики та продовольства доручено створити міжвідомчий штаб, який у щоденному режимі контролюватиме процес перевезення продукції аграріїв", - зазначається в повідомленні. 

До цього штабу мають увійти представники Укрзалізниці, Мінінфраструктури, Антимонопольного комітету та Державної фіскальної служби. 

"Рішення про дерегуляцію вагонної складової – правильне. Необхідно йти далі. Нам потрібна індексація другої частини вартості залізничних перевезень, тобто інфраструктурної і тягової складових. Але до цього процесу Укрзалізниці слід активніше залучати представників реального сектору, народних депутатів, визначити перелік необхідних законодавчих змін для цього", – зауважив Кістіон.

Читайте також: Укрзалізниця завершила будівництво естакади для експреса до "Борисполя"

Зі свого боку в.о. голови правління ПАТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов поінформував, що завдяки проведеній реформі якраз і створено умови, за яких приватні перевізники почали активно й масово інвестувати в оновлення рухомого складу, зокрема в придбання зерновозів. «Ми маємо понад 2 тисячі нових вагонів-зерновозів, збудованих з кінця 2017 та за 9 місяців 2018 року. Ми бачимо, що після дерегуляції власник почав інвестувати в зерновози, і ми підтримуємо цей баланс", – сказав Кравцов.

За результатами наради також доручено Антимонопольному комітету впродовж тижня здійснити перевірку дотримання антимонопольного законодавства в питаннях зміни вартості залізничних перевезень. Укрзалізниця, у свою чергу, має надати всі необхідні розрахунки та обгрунтування своїх кроків у здійсненні тарифної політики.

Окрім цього, Кістіон доручив у процесі обмеження діяльності так званих малодіяльних станцій провести аналіз їх ефективності, неодмінно зваживши при цьому на соціальну складову. "І якщо буде визначено цей перелік станцій до закриття, то затвердити його слід публічно, визначити терміни закриття, а також надати пропозиції щодо майна цих станцій, його здачі в оренду чи продажу через аукціон", – сказав віце-прем'єр. 

Він також наголосив, що процес переходу до розподілу вагонів через систему аукціонів має бути максимально скорочений, оскільки прозорість – це важливий крок у боротьбі з корупцією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-