На Інспекційному порталі виклали 250 тисяч планів перевірок бізнесу

На Інспекційному порталі виклали 250 тисяч планів перевірок бізнесу

Укрінформ
На порталі inspections.gov.ua, що запрацював в Україні в тестовому режимі, 26 інспекційних органів із 33 відкрили інформацію про заплановані перевірки бізнесу та їхні результати.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

"Сьогодні вже запущено інтегрований портал inspections.gov.ua з низкою інструментів для прозорої та передбачуваної онлайн-взаємодії держава - бізнес. 26 інспекційних органів з 33 наразі вже долучилися до роботи на порталі та відкрили інформацію про свої перевірки. Станом на жовтень 2018 року в єдиній системі опубліковано майже 250 тис. планів та біля 48 тис. результатів вже проведених перевірок. Триває процес затвердження нових критеріїв ризику, що дасть змогу ефективніше планувати заходи контролю", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 17 жовтня Офіс ефективного регулювання BRDO за підтримки ініціативи EU4Business\FORBIZ презентував перші результати впровадження реформи та подальші кроки її реалізації під час Інспекційного форуму «#Перевірок.NET», що проходить у Києві в рамках Європейського тижня підприємництва.

«Ціллю нової системи має бути управління ризиками, а не бездумна фіксація порушень, що виявляються сьогодні у 99% перевірок. Ми створюємо інтегрований портал - BigData з усім масивом даних та можливістю їх якісного аналізу. Бізнес має володіти чіткою вичерпною інформацією про вимоги при перевірках та можливості зниження ризиків своєї діяльності. Це суттєво зменшить поле для зловживань та зробить роботу системи більш розумною та прогнозованою», - переконаний голова BRDO Олексій Гончарук.

Читайте також: З 2014 тіньова економіка знизилася на 11 відсотків — Кубів

У Мінекономрозвитку нагадують, що навесні Уряд затвердив нову методологію управління ризиками, завдання інспекцій - визначити перелік небезпек для кожної сфери контролю та розробити комбінацію критеріїв для виявлення ризиків і розумного планування перевірок. Це дасть можливість рейтингувати суб'єкти та об'єкти господарювання за балом ризикованості в кожній сфері, аби зосередитися на попередженні небезпек для найбільш ризикових.

"Найбільший прогрес у цьому (розробці критеріїв для виявлення ризиків - ред.) поки продемонстрували контролюючі органи в сфері пожежної та техногенної безпеки, охоронної діяльності та туризму", - зауважує прес-служба.

Ще одне важливе завдання нової інспекційної системи - орієнтованість на платника податків. З цією метою на Інспекційному порталі створюється «Кабінет управління ризиками» з низкою інструментів: календарем запланованих перевірок; історією проведених перевірок та їхніми результатами; вичерпними чек-листами - вимогами до підприємців, з можливістю самоконтролю щодо кожної потенційної небезпеки; можливістю оцінити якість роботи інспектора, що стане основою для рейтингу інспекцій; можливістю вказати на обтяжливість конкретних вимог, що заважають працювати.

Ознайомитися з інструментами Інспекційного порталу в тестовому режимі можна на www.inspections.gov.ua.

"Повноцінно вони (ці інструменти - ред.) стануть доступними для використання з 1 січня 2019 року. Для цього інспекції до кінця поточного року мають затвердити форми актів перевірок нового зразка та оприлюднити інформацію про перевірки. У листопаді цього року Міністерство економічного розвитку та торгівлі України за підтримки Проекту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS» розпочинає роботу над модернізацією Інспекційного порталу", - інформує прес-служба.

Ініціаторами регуляторної реформи є Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Державна регуляторна служба за сприяння BRDO. Підтримку процесу надає ЄС у рамках ініціативи EU4Business/ FORBIZ.

BRDO - провідний незалежний експертно-аналітичний центр з регуляторної політики в Україні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-