Індекс людського капіталу: Україна бере участь у пілотному проекті Світового банку

Індекс людського капіталу: Україна бере участь у пілотному проекті Світового банку

Укрінформ
Україна увійшла до перших 6 країн, які взяли участь у пілотному проекті Світового банку щодо індексу людського капіталу. 

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України, посилаючись на висновки Світового банку.

"Україна увійшла до перших 6 країн, які взяли участь у пілотному проекті Світового банку та стали імплементаторами індексу людського капіталу. На сьогодні до цього проекту доєднались вже 28 країн", - наголосили у МОЗ.

За інформацією Міністерства,  в.о. міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун разом з українською делегацією взяла участь у щорічній зустрічі МВФ та Світового банку. Цьогоріч говорили про необхідність розвитку найбільшого світового активу — людського капіталу.

За словами Супрун, у світі фінансів сферу охорони здоров’я розглядають в контексті витрат як в Україні, так і в будь-якій іншій країні. 

“Коли насправді фінансування цієї сфери треба розглядати як інвестиції. 795 мільйонів людей не мають достатньо їжі, щоб вести здоровий активний спосіб життя. Це складно уявити у 2018 році. Але інвестиції в розвиток харчової промисловості вже змінюють життя мільйонів. З 7,4 мільярда населення світу половина не отримує необхідні медичні послуги. Для того, щоб змінити це, маємо зсунути парадигму фінансування сфери охорони здоров’я — з витрат на інвестиції”, - сказала Супрун.

Вона підкреслила, що найбільшою перешкодою до успіху Україні залишається російська окупація і військова агресія, а також відповідні культурні та інформаційні маніпуляції й обман. 

Супрун закликала світову спільноту посилювати тиск на Росію. 

“Спільне протистояння Кремлю та звільнення окупованих ним територій — запорука зростання людського капіталу в усьому світі", - наголосила Супрун.

Читайте також: Лондонський університет допоможе створити ІР-суд в Україні

За оцінкою Світового банку Україна посіла 50-те місце зі 157-ми за якістю людського капіталу. Індекс людського капіталу враховує шанси дожити до 5 років, тривалість освіти, витривалість дорослого населення. Він порівнює продуктивність працівника, яким стане новонароджений, із тим, якого рівня він або вона могли б досягнути, якби були цілком здорові й добре освічені. Оцінка варіюється з 0 до 1. Україна набрала 0,65 бала,  поінформували у МОЗ. 

За оцінками Світового банку дитина, народжена в Україні зараз, матиме 65% продуктивності від максимально можливої, а близько 81% нинішніх 15-річних жителів України доживуть до 60 років.

Українська делегація отримала рекомендації від Світового банку щодо інвестицій у сферу охорони здоров’я, які вже почали виконувати завдяки змінам фінансування медицини. Зокрема, забезпечити розумне та ефективне використання того бюджету, який вже виділяє країна, збільшувати інвестиції держави в людський капітал - здоров'я та освіту та інше

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-