Мораторій на продаж землі в Україні вигідний двом впливовим групам - СБ

Мораторій на продаж землі в Україні вигідний двом впливовим групам - СБ

Укрінформ
В Україні є дві впливові групи людей, яким вигідний мораторій на продаж аграрної землі.

Про це заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв'ю "Економічній правді".

"Мораторій вигідний невеличкій частині людей, які багатіють завдяки мільйонам власників землі", - сказала вона.

"Двом групам. Перша - це люди, які орендують землю за мізерну плату. Друга - ті, хто використовують мораторій для власної наживи", - розповіла Кахконен.

За її словами, ці групи дуже впливові і пов'язані. "У них є доступ до грошей та ресурсів. Завдяки їм вони змогли утримувати дію мораторію майже двадцять років. Водночас 4,5 млн власників земельних паїв не отримують ті кошти, які б вони могли отримати при справедливій ціні на свої наділи", - констатувала Кахконен.

"Зараз Україна не використовує на 100% свій сільськогосподарський потенціал. На шляху інвестицій у сферу сільського господарства є багато перепон, і земельний мораторій серед них - номер один", - зазначила вона.

Читайте також: Мораторій на продаж землі не знімуть до прийняття закону про обіг - Мінагро

За словами Кахконен, у Світовому банку прогнозують, що на першому етапі після відкриття ринку землі ціна буде низькою - 1-1,5 тис. дол. за гектар. З часом, коли ринок стане більш зрілим, ціна підвищиться до 3-3,5 тис. дол.

Раніше у Світовому банку підрахували, що близько 6,5 тис. українців після смерті віддали безкоштовно державі землю.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-