Уряд схвалив політику власності у держсекторі економіки

Уряд схвалив політику власності у держсекторі економіки

Укрінформ
Кабмін затвердив розроблені Мінекономрозвитку основні засади впровадження політики власності щодо суб’єктів господарювання державного сектору економіки.

Про це повідомляє Урядовий портал.

"Документ розроблено з урахуванням кращих світових практик політики власності державних підприємств, зокрема OECD Guidelines on Corporate Governance of SOEs (Рекомендації щодо корпоративного управління державними підприємствами Організації економічного співробітництва та розвитку)", - йдеться у повідомленні.

Основні засади впровадження політики власності визначають основні цілі здійснення державного володіння, управління і розпорядження суб’єктами господарювання. Так, політика власності стверджує, що держава володіє підприємствами для підвищення їхньої ефективності, збереження і підвищення балансової вартості їхніх активів, забезпечення економічних інтересів українського народу, виконання покладених на державу соціальних функцій, а також отримання прибутку держпідприємствами від здійснення комерційної діяльності.

Читайте також: Нова стратегія ЄБРР: Маркарова назвала плюси для бізнесу

Тепер органи влади, які здійснюють управління державними компаніями, мають протягом місяця розробити, затвердити і оприлюднити окремі політики власності для особливо важливих державних підприємств. Вони також мають забезпечити впровадження політики власності на всіх підприємствах, що належать до державної форми власності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-