Без паперів та контролю: експерт розповів про

Без паперів та контролю: експерт розповів про "єдине вікно" на кордоні

Укрінформ
Новий закон  про "єдине вікно" на кордоні спрощує митне оформлення, так як скасовуються окремі види контролю та необхідність паперових документів.

Про це заявив в. о. директора Департаменту таргетингу та управління митними ризиками Державної фіскальної служби Сергій Демченко в ефірі програми "Гроші вперед!" на "Радіо НВ".

"Дані будуть вноситися до інформаційної системи, яку буде видно митникам і яка буде доступною для перегляду і прийняття рішень контролюючих органів. Більше ніхто не має права вимагати у підприємця, імпортера, учасника зовнішньоекономічної діяльності ці документи у паперовому вигляді", - зазначив Демченко.

За його словами, тепер поняття заходів офіційного контролю - це виключно фітосанітарний і ветеринарно-санітарний державний контроль дотримання законодавства про харчові продукти.

Так, експортерам не потрібно брати дозвіл для вивезення товарів, що пришвидшить митне оформлення. Крім того, при імпорті більше не діятиме радіологічний, екологічний і санепідемконтроль.

”Тобто дійсно функції радіології покладаються на прикордонників. І то в частині спрацювання рамки, через які буде проїжджати транспортний засіб. Тобто контроль буде проводитись непомітно. Машина проїхала, рамка не спрацювала, значить контроль проведено”, - пояснює Демченко.

На митницю покладається тільки документальний контроль у разі переміщення відходів, що регулюється Базельською конвенцією: ГМО, водні біоресурси, флора, фауна, яка регулюється конвенцією CITES, пестициди і агрохімікати.

Читайте також: Закон про "єдине вікно" на митниці набув чинності

"У пункті пропуску залишаються дві посадові особи: це митниця і прикордонники. Так, залишається ветеринарний і фітосанітарний контроль. Тому що є визначений перелік кодів товарів, які підлягатимуть цьому контролю", - відзначив він.

Як повідомляв Укрінформ, 4 жовтня вступив в дію закон України "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму "єдиного вікна" та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-