Раді пропонують ухвалити закон про мінімальні запаси нафти

Раді пропонують ухвалити закон про мінімальні запаси нафти

478
Ukrinform
Державне агентство резерву пропонуватиме парламенту ухвалити закон щодо створення 90-денного резерву нафти і нафтопродуктів.

Про це заявив голова Держрезерву Вадим Мосійчук на прес-конференції у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Уперше в Україні буде запропоновано законопроект “Про мінімальні запаси нафти на нафтопродуктів”. Цей законопроект писався останні п’ять місяців експертами, відібраними ЄС у рамках стратегічної допомоги. На сьогодні цей законопроект перебуває на погодженні в (Європейському - ред.) Енергетичному співтоваристві. Головний напрямок законопроекту - це виконання зобов’язань України щодо створення мінімального 90-денного запасу нафти та нафтопродуктів”, - сказав він.

Голова Держрезерву переконаний, що такий резерв можна буде створити вже до кінця 2019 року.

За його словами, запаси планується формувати за пропорцією: 30% сирої нафти і 70% нафтопродуктів, що, в свою чергу, складатимуться з дизпального (56%) і бензину.

Водночас Мосійчук додав, що розглядається також залучення до резерву авіапального.

Читайте також: Коболєв сказав, коли створять консорціум з Європою для управління нашою ГТС

Він також зауважив, що резерв нафти і нафтопродуктів створюватиме, за прикладом Словаччини, спеціальна агенція “під крилом Держрезерву”, самі ж запаси частково зберігатимуться на підприємствах Держрезерву, а частково - у приватному секторі.

“Що стосується фінансування, у законопроекті пропонується механізм, коли частково до 30% запасів по нафті та нафтопродуктах покладається на учасників ринку, а 70% - покладається на цю новостворену агенцію під крилом Держрезерву. Запропоновано три моделі (фінансування резерву - ред.), але, як на мене, для України найбільш прийнятною є модель залучення міжнародних фінансових кредитних ліній терміном до 15 років з відповідним погашенням і тіла кредиту, і відсотків за рахунок перерозподілу акцизного податку на паливо”, - розповів голова Держрезерву.

Посадовець підкреслив, що для створення такого запасу потрібно буде залучити міжнародне фінансування, оскільки, за його даними, для формування 90-денного запасу обсягом 2 млн тонн нафти у "сирому" еквіваленті необхідно понад 2,5 млрд доларів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>