НКРЕКП пропонує скасувати обов'язковість публікації її рішень в

НКРЕКП пропонує скасувати обов'язковість публікації її рішень в "Урядовому кур'єрі"

Укрінформ
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, пропонує змінити норми щодо обов`язковості публікації рішень регулятора у газеті "Урядовий кур'єр".

Про це інформує прес-служба НКРЕКП за результатами Комітетських слухань у Верховній Раді України.

"Голова Регулятора перш за все пропонує удосконалити норми Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», усунути протиріччя та неузгодженість з іншими законодавчими актами, зокрема, змінити норми щодо обов`язковості публікації рішень Регулятора в газеті «Урядовий кур’єр». На сьогоднішній день Законом передбачено, що всі рішення набувають чинності тільки після їх публікації в газеті «Урядовий кур’єр», водночас лише 60% Рішень НКРЕКП були опубліковані. Для прикладу: є Рішення про зниження тарифів на теплопостачання по окремим ліцензіатам, які на сьогодні так і не були опубліковані", - йдеться у повідомленні.

Крім того, НКРЕКП пропонує уточнити питання щодо фінансування регулятора, адже на сьогодні немає змін у Бюджетному кодексі, які б передбачали постійну щорічну статтю витрат національного регулятора.

Також у Комісії пропонують встановити чіткі повноваження щодо регулювання мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів, адже НКРЕКП важливо мати інструменти захисту прав споживачів, для цього потрібно визначити мінімальні стандарти для подальшого контролю за їх дотриманням.

Водночас НКРЕКП просить уточнити види санкцій, що застосовуються в процесі регулювання та контролю, бо вирішення цієї проблеми дозволить ефективно коригувати обсяг невикористаних коштів у тарифах ліцензіатів.

«Ми дуже розраховуємо на підтримку парламенту, і вже в своїй роботі ми стикнулись з тим, що є певні законодавчі колізії. Якщо глобально подивитись на необхідні законодавчі зміни, яких ми прагнемо і до яких ми можемо надати свої пропозиції, то їх можна поділити на дві основні частини: функціонування Регулятора і функціонування ринків», - заявила голова НКРЕКП Оксана Кривенко під час Комітетських слухань у Верховній Раді України.

Читайте також: Укртрансгаз закликає операторів мереж надати список абонентів до 1 жовтня

Як відомо, «Урядовий кур'єр» - щоденна газета центральних органів виконавчої влади України, яка видається Кабінетом міністрів України. Газета друкує на своїх сторінках повні тексти законів України, указів Президента, постанов та розпоряджень Кабінету міністрів, нормативні документи міністерств і відомств та коментарі до них. Значна частина цих документів набирає чинності з дня публікації в «Урядовому кур'єрі».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-