На позитивний розвиток у 2019 році очікують 75% керівників підприємств - прогноз

На позитивний розвиток у 2019 році очікують 75% керівників підприємств - прогноз

Укрінформ
На позитивний розвиток бізнесу в наступному році очікують 75 відсотків керівників підприємств, а майже половина опитаних планує збільшення доходу на 10-20 відсотків у гривні.

Про це сказано в дослідженні щодо прогнозів бізнесу, презентованому Європейською бізнес-асоціацією на EBA Global Outlook і переданому в розпорядження Укрінформу.

"На розвиток бізнесу наступного року розраховує 75% CEO. Майже половина бізнесменів (42%) очікує на збільшення доходу від розвитку бізнесу в розмірі від 10 до 20% - у гривні. Водночас, прогнози дохідності у валюті не такі оптимістичні. Так, 43% CEO зазначили, що вони складуть лише до 10%", - йдеться у дослідженні. 

За даними EBA, майже кожен п'ятий бізнесмен (17% опитаних) прогнозує зростання доходу в бізнесі на рівні понад 20% у гривні. І така ж кількість CEO - на рівні від 10 до 20% у доларах. 

За словами виконавчого директора Європейської бізнес-асоціації Анни Дерев'янко, торік на позитивний розвиток розраховували 86% керівників. Для бізнесу важливим є проведення податкової та митної реформ, налагодження ефективного державного управління, прогрес у площині виконання умов Угоди про асоціацію між Україною і ЄС та посилення енергетичної безпеки і енергоефективності.

За результатами дослідження, при плануванні бюджету на наступний рік власники закладають вартість валюти на рівні 30 грн/дол. На цей рік прогноз був на рівні 28 грн/дол. Крім того, масштабних інвестиційних бізнес-проектів не планується, і про це говорив 61% CEO.

Водночас, незважаючи на валютні коливання, 58% усіх опитаних планують розширювати штат (і лише 33% - залишать штат незмінним). Майже половина підприємців (42%) сподіваються збільшити виплати працівникам у розмірі від 10 до 20%, десята частина опитаних - більш як на 20%. 

Читайте також: Кубів: Створення експортно-кредитного агентства потребує додатково 80 мільйонів

В Асоціації нагадують, що, за результатами Інвестиційного індексу EBA, для покращення інвестклімату в Україні потрібно: запустити роботу Антикорупційного суду, реформувати судову систему та повернути довіру до неї, відкрити ринок землі, знизити податковий тиск на фонд оплати праці, детінізувати економіку, більше комунікувати позитивні зміни, зробити ефективним державний апарат, що в деяких випадках означатиме його скорочення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-